Artykuły Moda

Kreacja na sylwestra – o czym należy pamiętać podczas wyboru?

Kreacja na sylwestra

Henky Tjan z pexels

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Już wkrótce przywitamy nowy. Jak zwykle zrobimy to z przytupem. Ta wyjątkowa noc w roku sprawia, że wiele z nas już od kilku dni zastanawia się, jaka kreacja na sylwestra będzie najlepsza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Spis treści:

  1. Kreacja na sylwestra dostosowana do charakteru imprezy
  2. Wygodna sukienka na sylwestra
  3. Sukienki cekinowe mogą drapać
  4. Sukienki z nicią metalizowaną nie dla osób wysoko wrażliwych
  5. Satynowe sukienki – uważaj na mokre plamy!
  6. Wygodny kombinezon na sylwestra
  7. Zestawienie sukienki z dodatkami

Kreacja na sylwestra dostosowana do charakteru imprezy

Kreacja na sylwestra powinna korespondować z charakterem imprezy. Jeśli koleżanka urządza skromną domówkę, nie należy zakładać na nią długiej sukni godnej eventu. Na tego typu zabawę sprawdzą się prostsze kreację. Dobrym rozwiązaniem może okazać się sukienka bodycon przed kolano lub skater dress. Obie posiadają mniej zobowiązujący charakter niż kreacja maxi. Ta ostatnia świetnie pasuje natomiast na wielki bal sylwestrowy. Na tego typu uroczystości nie wypada pojawić się w zwykłej sukience. Trzeba wybrać taką, która roztacza blask, ma ciekawy dekolt czy rozcięcie na nogę. Sylwester to jedyna okazja w roku, kiedy można pozwolić sobie na kreacje glamour.

Wygodna sukienka na sylwestra

Warto uwzględnić planowany przebieg imprezy. Jeśli planujesz na niej tańczyć, to kreacja na sylwestra nie może okazać się zbyt krótka, wówczas bowiem stanie się źródłem dyskomfortu. Obcisła z kolei może krępować ruchy, podobnie jak zbyt głęboki i niestabilny dekolt, który odsłania się przy pochylaniu.

Sukienki cekinowe mogą drapać

Sukienki cekinowe to zdaniem wielu osób idealne kreacje na sylwestra, rzeczywiście kojarzą się z tą wyjątkową nocą w roku. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, iż te plastikowe elementy mogą pokaleczyć skórę. Należy zwrócić uwagę, czy w żadnej części ubrania nie znajdują po wewnętrznej stronie i nie mają bezpośredniego kontaktu z ciałem.

Sukienki z nicią metalizowaną nie dla osób wysoko wrażliwych

Kreacja na sylwestra to również sukienka z nicią metalizowaną, to właśnie jej zawdzięczamy złoty lub srebrny połysk. Wygląda on spektakularnie i nieco bardziej subtelnie niż cekiny. Trzeba jednak mieć na uwadze, że lureks może podrażniać mechanicznie skórę i powodować dyskomfort. Nie poleca się go osobom o wysokiej wrażliwości sensorycznej.

Satynowe sukienki – uważaj na mokre plamy!

Satynowe sukienki prezentują się bardzo elegancko i z klasą. Wiele kobiet wybiera je na bal karnawałowy. Przepięknie opływają sylwetkę i stanowią kreację godną królowej. Należy jednak pamiętać, iż nie każda satyna jest przewiewna. Za najbardziej szlachetną uchodzi jedwabna, która jednak generuje największe koszty i wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Z tego powodu znacznie większą popularnością cieszą się jej syntetyczne odpowiedniki. Satyna poliestrowa nie przepuszcza jednak powietrza. Tańcząc w niej, można się spocić, a mokre plamy pod pachami zawsze generują dyskomfort.

Wygodny kombinezon na sylwestra

Kreacja na sylwestra to nie tylko sukienka, coraz więcej kobiet decyduje się na połyskujący kombinezon, które prezentuje się bardzo szykownie. Trzeba jednak umieć go samodzielnie rozpiąć i zapiąć. Jeśli zamek błyskawiczny znajduje się na plecach i ciężko do niego sięgnąć, to ten strój nie sprawdzi się na hucznej imprezie.

Zestawienie sukienki z dodatkami

Sukienki na sylwestra często wpadają w srebro lub w złoto. Oba kolory uchodzą za szlachetne i przynależne tej wyjątkowej nocy. Powinny jednak współgrać z odcieniem biżuterii oraz pozostałych dodatków. Choć niektórzy projektanci łączą złoto ze srebrem i łamią konwenanse, to takie zestawienie nie zawsze wygląda dobrze. Wszystko zależy od poszczególnych odcieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *