Uroda

Kosmetyki wegańskie — czym są i komu służą?

Kosmetyki wegańskie

Grafika dostarczona przez partnera

Kosmetyki wegańskie to już nie tylko chwilowa moda a istotny trend w świecie beauty. Znajdują przeznaczenie nie tylko w pielęgnacji skóry i włosów, ale również higienie jamy ustnej oraz suplementacji. Na czym polega ich fenomen i dlaczego warto po nie sięgnąć? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Vegan friendly — co to znaczy?

Na etykietach kosmetyków wszelkiego rodzaju coraz częściej spotkać się można z określeniem vegan friendly. To znak świadomych konsumentów, którzy chcieliby zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także przyczynić się do wyeliminowania cierpienia wśród zwierząt oraz zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Wybierając wegańskie produkty, mają wpływ na otaczający świat.

Aby uzyskać miano vegan friendly, kosmetyk powinien spełnić kilka podstawowych warunków. Najważniejszy z nich to brak składników pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego. Ponadto produkt nie może być testowany na istotach żyjących. Natomiast rośliny wykorzystane do produkcji nie powinny być genetycznie modyfikowane. Najlepszą formą weryfikacji w tym przypadku są certyfikaty. Niestety nie wszyscy producenci starają się o ich uzyskanie.

Prosty skład z natury

Porównując składy tradycyjnych i wegańskich kosmetyków, możemy zauważyć, że różnią się one znacznie. Pierwsze co rzuca się w oczy to długość. Naturalne produkty charakteryzują się znacznie krótszą listą składników. Dodatkowy atut to łatwość ich rozszyfrowania. Nie dziwi nas to, ponieważ do wytworzenia tego typu szamponów, kremów czy mydeł wykorzystuje się głównie substancje aktywne pozyskiwane z minerałów i roślin. W składzie pojawiają się one w postaci olejków oraz wyciągów, np.:

  • olejek z drzewa herbacianego,
  • olejek arganowy
  • masło shea,
  • wyciąg z aloesu,
  • ekstrakt z zielonej herbaty.

Produkty bazujące na naturalnych składnikach zazwyczaj nie różnią się działaniem od tych pochodzenia zwierzęcego. Niekiedy wykazują nawet lepsze efekty w trakcie regularnego stosowania.

Zadbaj o swoje włosy

Wegańskie kosmetyki do włosów od początku cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród klientów. Potrzeba wprowadzenia wege zamienników przyczyniła się do zastąpienia szkodliwych dla cebulek włosa silnych spieniaczy, czyli SLS I SLES ich roślinnymi odpowiednikami. Dzięki temu produkty o naturalnym składzie są bardzo delikatne i nie przyczyniają się do podrażnienia skóry. Coraz częściej znajdziemy w nich również pantenol, proteiny i oleje roślinne, które nadają połysk i wygładzają strukturę włosa. Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z wegańskimi kosmetykami, polecamy zajrzeć na stronę: https://starsfromthestars.pl

Wege nie tylko dla wegan

Coraz chętniej na pielęgnację opartą na naturalnych produktach decydują się osoby spoza grona wegan. Wybór ten często wynika ze światopoglądów, ale również i trendów w social mediach. Mnóstwo influencerów i celebrytów popiera postawę cruelty-free, co przyczynia się do wzrostu zainteresowania tym zagadnieniem wśród młodszych i starszych, co nas niezmiernie cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *