Artykuły Moda

Komu pasują brązy?

Komu pasują brązy

Tej jesieni na ulicach królować będą brązy. Dotyczy to zarówno makijażu oczu, jak i ubrań. Tymczasem są to dość specyficzne kolory. Komu pasują brązy?

Brązy nie takie uniwersalne, jak się wydaje

Brązy uchodzą za bezpieczne kolory. Można je zestawiać z wieloma barwami, choć nie ze wszystkimi. Warto jednak pamiętać, że nie każda kobieta będzie wyglądać w nich korzystnie i atrakcyjnie. Przyzwyczaiłyśmy się, że vlogerki makijażowe pokazują brązy jako uniwersalne kolory cieni do powiek oraz uniwersalne odcienie pomadek. Tymczasem są to dość wymagające kolory. Nie pasują one każdej kobiecie.

Brązy są dobre dla ciepłych karnacji

W brązach można wyglądać mdło i nijako, a nawet dość smutno. Dzieje się tak zwyczajnie kobiet o chłodnym, bardzo stonowanym typie urody. Jeśli masz czarne włosy, jasnoróżową karnację oraz czarne oczy, przypominasz białą kartkę papieru, którą trzeba jakoś ożywić. Chłodna karnacja nie lubi brązów, ponieważ te się z nią kłócą.  Każdy brąz jest ciepłym odcieniem. Chłodne karnacje potrzebują zaś chłodnych kolorów. W ich przypadku dobrym zamiennikiem brązu okaże się szarość. Ją także można zestawić z wieloma kolorami, jednak ona nie kłóci się z jasnoróżowym odcieniem skóry.

Brąz podkreśli twoją letnią opaleniznę

Brązy świetnie pasują kobietom o ciepłym typie urody. Doskonale wydobywają opaleniznę. Lubią się z cerą oliwkową, brązowymi i rudymi włosami oraz ciepłym, pszenicznym blondem. Jeśli masz ciemniejszą karnację, brązowe oczy i włosy, sięgaj po nie bez obaw. Z pewnością nie wyrządzą ci krzywdy, lecz wydobędą twoją urodę.

Postaw na total look

Brązy można w tym sezonie nosić jako total look. Brązowa sukienka, brązowe  buty i torebka tworzą cudowny zestaw, zwłaszcza gdy delikatnie różnią się odcieniem. Taki brązowy total look nie jest nudny i przewidywalny.

Brązowe cienie do powiek pasują kobietom o cieplejszym typie urody. Jeśli jesteś zimą, sięgaj po brązy ze sporą domieszką szarości i fioletu, wówczas nie będą dla ciebie aż tak ciepłe i nie stworzą efektu chorego, zmęczonego spojrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *