Artykuły Moda

Komfortowy strój kąpielowy

Komfortowy strój kąpielowy

Zdjęcie autorstwa Roberto Nickson z Pexels

Końcówka wiosny to doskonała okazja, aby zaopatrzyć się w strój kąpielowy, który zabierzemy ze sobą na wakacyjne wojaże. Upały mają zawitać do Polski już w tym tygodniu, co oznacza, że będziemy coraz częściej poszukiwali ochłody na basenach i miejskich kąpieliskach. Czym powinien charakteryzować się komfortowy strój kąpielowy?

Strój kąpielowy nie musi być sexy, ma być wygodny

Bardzo często szukamy wygodnego stroju kąpielowego, w którym mogłybyśmy swobodnie pływać i przechodzić obok innych plażowiczów. Firmy zajmujące się produkcją bielizny coraz częściej oferują nam jednak modele, które odsłaniają więcej, niż chcemy pokazać. Jeśli przyjrzymy się tegorocznym kolekcjom, to zauważymy, że mocno wykrojone majtki z wysokim stanem cieszą się ogromną popularnością. W sieciówkach coraz częściej w ramach dołu od stroju kąpielowego można znaleźć stringi. Nie każda z nas chce epatować swoimi pośladkami na plaży. Niekorzystnie czujemy się też w mocno wykrojonych majtkach, które nadmiernie eksponują krocze.

Komfortowy strój kąpielowy – liczą się twoje odczucia

Często na zakupy odzieżowe zabieramy koleżankę, po czym pytamy się jej, jak wyglądamy w danym modelu stroju kąpielowego. Nawet gdy usłyszymy, że prezentujemy się rewelacyjnie, powinnyśmy zastanowić się, jak w danej rzeczy się czujemy. Jeśli mamy wrażenie, że stanik za słabo podtrzymuje biust, a dół stroju kąpielowego jest wiązany i boimy się, że może nam spaść podczas pływania, poszukajmy czegoś innego. Twój komfort jest tu najważniejszy. Strój kąpielowy to bardzo problematyczny element garderoby. Trudno bowiem znaleźć taki, który pasuje do naszej sylwetki, typu urody i sprawia, że nie czujemy się w nim skrępowane.

Stroje kąpielowe na różne sylwetki

Na zakupy najlepiej wybrać się do sklepu, który oferuje stroje kąpielowe na różne sylwetki. To, co świetnie wygląda na koleżance z większym biustem, niekoniecznie sprawdzi się u nas. Tak samo istnieją stroje kąpielowe idealne na mniejsze piersi, które w przypadku dużych nie zdają egzaminu. Ważny jest też szeroki przekrój rozmiarów. Unikaj strojów kąpielowych, w których rozmiarówka biegnie od XS do XL. To niewiele mówi o obwodzie stanika i wielkości miseczki. Dobrze, aby rozmiarówka góry od stroju kąpielowego zawierała zarówno obwód pod biustem, jak i literkę, pod którą kryje się wielkość miseczki. Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy kupujesz zwykły stanik czy stanik od stroju kąpielowego, powinnaś szukać rozmiaru typu 65 C, a nie XS.  Nie każda kobieta z małym biustem ma mały obwód. Nie każda właścicielka dużych piersi ma duży obwód.  Rozmiarówka powinna to uwzględniać. Natomiast w przypadku majtek od stroju kąpielowego powinnyśmy mieć do wyboru różne fasony.

Strój kąpielowy nie może być zbyt luźny

Strój kąpielowy nie może być zbyt luźny, bo gdy nasiąknie wodą stanie się na tyle ciężki, że spadnie z nas, odkrywając nasze strefy intymne. Nie może też być zbyt ciasny, bo wówczas może nam pęknąć podczas pływania.  Stroje kąpielowe najlepiej kupować w sklepach stacjonarnych, gdzie można je od razu przymierzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *