Artykuły Moda Najnowsze

Kolor roku 2017

kolor roku 2017

Każdego roku, Pantone prezentuje nam barwę, która będzie motywem przewodnim w modzie. Jej wybór jest związany z pojawiającymi się trendami, nie tylko modowymi czy urodowymi. Inspiracją jest także nasze otoczenie. Poznajmy więc nieco bliżej kolor roku 2017!

Skala Pantone

Pantone jest amerykańską firmą poligraficzną, znaną na całym świecie. Stworzyła skalę Pantone, czyli unikatową skalę kolorów. Wzorniki tego przedsiębiorstwa są wykorzystywane także przez projektantów mody czy designerów. Prezentacja kolorów według Pantone to już prawdziwa tradycja w świecie mody. Każdego roku inna barwa opanowuje rynek. Czy tym razem będziemy mieć powód do zachwytu?

Kolory na przestrzeni lat

Trendy kolorystyczne zmieniają się, jak wszystko inne wokół nas. Doskonale pamiętamy barwę o nazwie Marsala, która wtargnęła na salony w 2015 roku. Do dziś jest bardzo lubianym i chętnie noszonym kolorem. W 2016 roku mieliśmy dwa przewodnie motywy kolorystyczne, czyli Rose Quartz i Serenity. Różowy kwarc i spokojny błękit to pastelowe odcienie, które urzekły nas swoją delikatnością i dziewczęcością. Pojawiły się na płaszczach i torebkach. Zaskoczeniem były wybór aż dwóch kolorów, jednak ich popularność tylko utwierdziła w przekonaniu, że to była jak najbardziej trafna decyzja. Oprócz koloru roku, Pantone co sezon proponuje nam barwy, które będą najmodniejsze, co pozwala na wiele modowych inspiracji.

Greenery – kolor roku 2017

Kolorem roku 2017 według marki Pantone został odcień Greenery, czyli zieleń. Chyba wszystkim kojarzy się z wiosną, powiewem świeżości i nowym życiem. Jak podkreśla Pantone, Greenery ma symbolizować nowy początek, coś niezwykle odświeżającego. Zieleń od zawsze związana jest z życiem i przyrodą, przywołuje na myśl pozytywne emocje, więc wybór marki jak najbardziej popieramy. W pewnym sensie kolor Greenery jest bardzo powszechny, ponieważ otacza nas wiosną, nie tylko w modzie, ale również w przestrzeni miejskiej. Greenery wpisuje się w bardzo mocny i wciąż rozwijający się trend eko.

Z czym łączyć kolor Greenery?

greeneryNie będziemy mieć mieć problemu z zestawieniem kolorystycznym barwy roku, ponieważ Pantone zaprezentowało przykładowe wzorniki. I tak wybrana zieleń pięknie prezentuje się w towarzystwie kolorów roku 2016, brudnym różem, szarościami czy brązami. Kolory ziemi i lasu to idealne połączenia z Greenery. W propozycjach pojawiają się także kontrastowe i intensywne barwy, jak mocny róż, czerń czy pomarańcz. Poeksperymentować będzie można także z modnym intensywnym niebieskim czy fioletami. Już dziś warto przejrzeć zawartość swojej szafy, w poszukiwaniu ubrań i dodatków, w najmodniejszym odcieniu roku. Po erze pasteli i burgundów przyda nam się nieco ożywienia. Co sądzicie o barwie roku 2017? Będziecie nosić taki kolor?

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Emilly27k

5 lat temu

Zielony kolor to piękny kolor. Moje oczy są zielone. Lubię ten kolor, gdyż jest dla mnie szczególnie bliski. Makijaże wykonywane na zielono, spodnie, ubrania, nawet zszywacz posiadam w tym kolorze,:)

pati25

5 lat temu

To modny kolor.Ale ja nie będę go chciała w mojej szafie..Nie pasuje mi ten kolor,źle się w nim czuję.

Aneczka2015

5 lat temu

Zielony to taki spokojny i pełen nadziei kolor- cieszę się, że ten kolor będzie królował w tym roku 🙂 Mam kilka dodatków w mieszkaniu w tym kolorze. W mojej garderobie ten kolor też się oczywiście pojawia w różnych odcieniach- od tych bardzo ciemnych zmierzając do najjaśniejszych.

dulcynea

5 lat temu

Ja chętnie mogłabym wprowadzić ten kolor jako dekorację mieszkania , dodatki . Bo w zieleni nie jest mi do twarzy .
Choć mam takie spodnie , będę je nosiła z błękitami , pomarańczą 🙂

Mindi

5 lat temu

Bardzo podoba mi się kolor roku 🙂 Będę nosiła Greenery. Nie mam za wiele tego koloru w swojej szafie, więc będę musiała dokupić sobie kilka elementów. Podoba mi się kolor kojarzący się z wiosną ale też jego znaczenie. Już w tamtym roku zachwyciła mnie ta zieleń i wprowadziłam ją do kuchni. Teraz chętnie się w nią ubiorę 🙂

Zostaw komentarz