Fitness Najnowsze

Kobieta na siłowni – jak wybrać odpowiednie ćwiczenia?

na-silowni

Panie coraz chętniej uprawiają sport i odwiedzają kluby sportowe. Kobieta na siłowni – jak wybrać odpowiednie ćwiczenia?

Kobieta na siłowni

Sportowa moda opanowała kobiety. Nikogo już nie dziwią tłumy pań, odwiedzające siłownie i liczne kluby sportowe. Panie tak samo jak panowie dbają o kondycję i piękny wygląd sylwetki. Wyjście na siłownię jest również często odskocznią od codziennych spraw i obowiązków. To okazja aby spędzić aktywny czas z przyjaciółkami. A jeśli dodatkowo możemy zrzucić parę kilogramów i wymodelować ciało to tym bardziej warto tam chodzić.

Jak wybrać odpowiednie ćwiczenia?

Rozpoczęcie przygody z siłownią należy zacząć od doboru ćwiczeń. Jeśli nie chcemy nabawić się kontuzji, wystarczy dopasować ćwiczenia do swoich możliwości oraz efektów jakie chcemy uzyskać. Wyróżnia się trzy rodzaje treningów, ale taka wiedza bardziej przydaje się kulturystom, niż przeciętnym klientom siłowni. Kobiety powinny rozpocząć trening od obowiązkowej rozgrzewki i rozciągnięcia mięśni. Następnie możemy przejść do ćwiczeń, które też nie powinny być zbyt obciążające. Idealny będzie rower stacjonarny, stepper czy bieżnia. Pamiętajmy, że najpierw rozgrzewamy wszystkie mięśnie a dopiero później skupiamy się na wybranych partiach ciała. Zaczynamy ćwiczyć od klatki piersiowej, grzbietu, nóg, następnie przechodząc do pozostałych. Przy modelowaniu konkretnych części takich jak np. brzucha, odpowiednie będą brzuszki na specjalnej ławce. Rower to przyrząd, który poprawi wygląd i sprawność nóg oraz ud. Kobiety mogą także ponosić ciężary, ale nie chodzi tu o masywne sztangi, tylko hantle o niewielkim obciążeniu, np. do 1 kg. silowniaJeśli potrzebujemy profesjonalnej pomocy przy ćwiczeniach na siłowni, możemy skorzystać z wiedzy i praktyki trenera personalnego. Taka osoba pomoże nam dobrać ćwiczenia a nawet ułoży cały plan treningowy. Będzie monitorować nasze działania i wyniki. Z tego typu usług korzysta coraz więcej pań.

Przygotowanie do ćwiczeń

Dobre chęci nie wystarczą, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Zanim udamy się na siłownię zaopatrzmy się w sportowy strój i wygodne obuwie, oczywiście sportowe. Nie ćwiczymy w szpilkach ani nawet w trampkach. Na siłowni niezbędny okaże się także ręcznik i butelka wody. Nigdy nie zapominajmy również o rozgrzewce. Unikniemy dzięki niej uszkodzeń mięśni i poważnych kontuzji.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

filodendron 2

7 lat temu

To bardzo fajnie, że kobiety także ćwiczą na siłowni , jestem z nich dumna. Sama akurat nie mam zdrowia, ale jakbym miała czas i mozliwości to tez bym ćwiczyła na siłowni 🙂

pati25

7 lat temu

Ja też nigdy nie ćwiczyłam na siłowni..Uczęszcza na nią coraz więcej kobiet.Te rady im pomogą.Najlepiej to wybrać trenera osobistego

sirena46

7 lat temu

Nigdy nie ćwiczyłam na siłowni i już raczej nie będę ćwiczyć.
Ale coraz więcej kobiet ćwiczy i im na pewno przydadzą się takie przydatne wiadomości.

Zostaw komentarz