Artykuły Moda

Klasyczne ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody

klasyczne ubrania

Moda zmienia się dynamicznie, nie wszystkie trendy pasują do naszej sylwetki i poczucia estetyki. Dziury na spodniach są nie tylko niepraktyczne, zimą sprzyjają utracie ciepła, ale też nie pasują do pracy. Przedstawiamy klasyczne ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody.

Biała koszula

Każda z nas powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną białą koszulę, najlepiej taką taliowaną, bez żabotów, kokard, perełek i innych dodatkowych dekoracji. Te bowiem szybko stają się passe. Postaw na koszulę wykonaną z materiału charakteryzującego się wysoką jakością. Niech będzie to dobra gatunkowa bawełna lub wiskoza. Unikaj poliestru, wprawdzie gniecie się nieco mniej, ale też łatwo można się w nim przepocić.

Czarna spódnica ołówkowa

Postaw na model przed kolano. Nie powinna być zbyt krótka, ponieważ nie sprawdzi się podczas spotkań biznesowych. Czarna spódnica ołówkowa jest dość uniwersalnym rozwiązaniem, można ją połączyć z dowolną koszulą lub bluzką. Zawsze wygląda kobieco i profesjonalnie.

Czerwony cardigan

Warto wprowadzić odrobinę koloru do czarno-białych ubrań. Jesienią, zimą i wczesną wiosną sprawdzi się czerwony cardigan. Możesz spokojnie postawić na ten kolor. Zdaniem specjalistów od dress code`u czerwień to także kwintesencja klasyki. Poza tym symbolizuje władzę. Osoba, która ją nosi, uchodzi za dobrą w swojej dziedzinie.

Czarna, ołówkowa sukienka

Mała czarna sprawdzi się podczas bankietów i imprez firmowych, na których należy wyglądać odświętnie i elegancko. Wybierz model przed kolano. Podkreśli twoją kobiecą sylwetkę, ale jednocześnie będzie wyglądać bardzo biznesowo.  Małą czarną możesz ożywić kolorowymi dodatkami, tylko nie przesadzaj z ich ilością.

Czarne szpilki

Pasują do każdej kreacji, także tej noszonej po pracy.  Szpilki w wielu firmach stanowią element dress code`u, dlatego warto mieć w swojej garderobie przynajmniej jedną parę. Czarny kolor jest najbardziej uniwersalny i nigdy nie wychodzi z mody.

Czarne spodnie z wysokim stanem

Czarne, materiałowe spodnie z wysokim stanem to kwintesencja klasyki. Można włożyć do nich białą koszulę lub bluzkę. Ten element garderoby wygląda dobrze w zestawieniu z czarnymi szpilkami, gdyż taki duet optycznie wydłuża nogi.

Komentarze

ewalub

2 lata temu

Chyba nigdy nie miałam czarnych spodni z wysokim stanem. A ostatnio to nawet białej koszuli nie mam. W pracy nie muszę się tak ubierać więc jak już trzeba założyć coś bardziej eleganckiego, to wybieram sukienki.

Zostaw komentarz