Seks

Kilka naukowych faktów na temat seksu

Kilka naukowych faktów na temat seksu

Seks zazwyczaj rozpatrujemy z punktu widzenia otwartości, ulubionych pozycji etc. Rzadko przyglądamy się sferze naukowej związanej z tą tematyką. Przedstawiamy kilka naukowych faktów na temat seksu.

Podczas seksu spalasz niewiele kalorii

Tak naprawdę seks, choć wielu osobom wydaje się wyczerpujący fizycznie, wcale nie jest aktywnością fizyczną, podczas której spala się sporo kalorii. Intensywne zbliżenie trwające co najmniej 20 minut pozwala spalić tyle kalorii co 10 minut poświęconych na koszenie trawnika. Przeciętny seks pozwala spalić tyle kalorii, ile prasowanie ubrań. Zatem nie jest to nic specjalnego.

Penicylina a rewolucja seksualna

Przypuszcza się, że to właśnie penicylina, czyli pierwszy odkryty i rozpowszechniony antybiotyk pomógł nam doczekać się rewolucji seksualnej. Wcześniej wiele osób umierało przedwcześnie z powodu kiły, czyli choroby przenoszonej drogą płciową. Niestety, kiła wciąż zbiera potężne żniwa, bo wiele osób w XXI wieku ignoruje czyhające na nich zagrożenie. Tymczasem używanie prezerwatyw pomaga zapobiec infekcji.

Płeć determinuje zazdrość

To może wydawać się dosyć oryginalnym spostrzeżeniem, ale zauważono, że kobiety są bardziej zazdrosne o relacje emocjonalne mężczyzn z innymi kobietami. Natomiast panowie w ogóle nie są w stanie zaakceptować faktu, że ich partnerka uprawiała seks z kimś innym.

Choroby przenoszone drogą płciową a stosunek do depilacji miejsc intymnych

Nie ma w tym nic oryginalnego, ale bardzo często o tym zapominamy w codziennym życiu. Osoby, które golą włosy łonowe, bardzo często doprowadzają do mikrootarć, przez które wnikają chorobotwórcze wirusy i bakterie. Osoby, które regularnie decydują się na depilację miejsc intymnych, o 40% częściej chorują na infekcje przenoszone drogą płciową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *