Artykuły Moda

Kilka faktów nt. rajstop, które powinnaś znać

Kilka faktów nt. rajstop, które powinnaś znać

Rajstopy są nieodzowną częścią kobiecej garderoby, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Gdy za oknem robi się chłodniej, zaczynamy  zakładać rajstopy. Dzięki nim możemy pójść do pracy w sukience czy spódniczce. Przedstawiamy kilka faktów nt. rajstop, które powinnaś znać.

Jaka jest grubość rajstop?

Grubość rajstop określa liczba, która stoi przed skrótem DEN. Im jest ona wyższa, z tym grubszymi rajstopami mamy do czynienia. 15 i 20 DEN to bardzo cienkie, przeźroczyste rajstopy, które późną jesienią i zimą nie zapewnią nam ciepła. Sprawdzą się raczej późną wiosną, gdy temperatura oscyluje wokół 18 stopni. Przy 15 stopniach można nosić rajstopy 60 DEN, które są półprzeźroczyste. W chłodniejsze dni, gdy temperatura spada poniżej 10 stopni, sprawdzą się 100 DEN. Na srogą, mroźną zimę opracowano rajstopy termiczne, które od spodu wyściela polar. Dają one pełne krycie niczym legginsy. Zwykłe rajstopy 100 DEN kryją mocno, ale nie w pełni.

Cieliste rajstopy – komu pasują, a komu niekoniecznie?

Choć Polki najczęściej wybierają czarne rajstopy, to coraz częściej producenci oferują nam cieliste rajstopy. Wydaje się, że pasują większości kobiet, imitują bowiem nasz naturalny odcień skóry, dzięki czemu często są niewidoczne na nogach.  Problem w tym, że nie każda Polka ma lekko opalone nogi. Część z nas ma blade, jasnoróżowe nogi. Noszenie cielistych rajstop nie wygląda dobrze przy takiej karnacji, bo przecież po rękach i twarzy widać, że kobieta ma inny odcień skóry.

Po co komuś rajstopy 8 DEN?

To rajstopy stworzone z myślą o kobietach, które pracują w firmie, gdzie obowiązuje ścisły dress code. Nawet latem nie mogą one przychodzić do biura z gołymi nogami. Muszą mieć pod spodem jakiekolwiek rajstopy, a te są cieniutkie i pozwalają jakoś przetrwać upały. Rajstopy 8 DEN to też dobra opcja na wysmuklenie nóg, bo rajstopy są sprężyste, nieco ściskają skórę i ją podciągają, co skutkuje zmniejszeniem obwodu nogi.

Jakie rajstopy pasują do poszczególnych rodzajów kreacji?

Zwykło się mawiać, że większość sukienek i spódnic wygląda lepiej w cienkich, przeźroczystych rajstopach. Rzeczywiście takie połączenie prezentuje się seksownie. Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie będzie jechał do pracy w zimie w rajstopach 20 DEN, bo się rozchoruje.  Staraj się wybierać rajstopy 100 DEN bez polaru. Nie są one tak kryjące jak te z polarem, przez co nie dają efektu ciężkich, klockowatych nóg. Te z polarem też możesz nosić, zwłaszcza gdy zrobi się zimno. Ubieraj je jednak pod dzianinowe sukienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *