Kiedy warto użyć naturalnych olejków do twarzy

Pielęgnacja cery to czynność, której nie powinny lekceważyć ani kobiety, ani mężczyźni. Z wiekiem skóra ulega naturalnej degradacji i trzeba trochę jej pomóc, by wciąż wyglądała młodo, zdrowo. Często rekomenduje się naturalne olejki do twarzy. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze?

 

Pamiętajmy, że olej to nie olejek

 

W sieci często można spotkać się z błędną opinią, jakoby między olejem a olejkiem nawilżającym można było postawić znak równości. Mimo tego, że ich nazwy są dość podobne, to są to zupełnie inne produkty, które mają inny zakres działania.

Różnica wynika z tego, że olej składa się z substancji pochodzenia roślinnego, a olejek dotyczy raczej związków eterycznych. Poza różnicami w składzie często mówi się też o tym, że oba produkty – jeśli są pochodzenia naturalnego – są raczej bezpieczne i nie powinny wywoływać reakcji alergicznych. Aby mieć dostęp do wielu takich kosmetyków, warto korzystać z oferty uznanych drogerii internetowych, które działają tylko w branży kosmetyków pochodzenia naturalnego.

Olej z pestek malin

Olej z pestek malin

Warto poświęcić nieco czasu na lekturę ich składu, by jednoznacznie wykluczyć możliwość wystąpienia uczulenia. Unikajmy olejów i olejków z parafiną oraz tych, które nie cieszą się dobrymi recenzjami użytkowników.

Kluczowa rola składu


Pod pojęciem olejku do twarzy często utożsamia się olej arganowy. Jest on wielkim hitem sprzedaży od wielu lat i nic nie zapowiada tego, aby w najbliższej przyszłości t sytuacja miała ulec zmianie. Ma działanie odżywiające i wygładzające. Spowalnia też naturalny proces starzenia się skóry.

Warto dokładnie przyjrzeć się temu, jakie składniki występują w wielu preparatach obok oleju arganowego. Jeśli ich lista jest długa, to można raczej nazwać taki produkt mieszanką, która może zatracić sporo dobroczynnych właściwości.

Unikajmy m.in. parafiny, emolientów i silikonów. Składniki imitujące zapachy różnych roślin, w tym parabenów, to także wskazówka, aby dwa razy zastanowić się nad zakupem takiego preparatu. Można powiedzieć, że im mniej składników będzie towarzyszyło olejkowi arganowemu, tym lepiej. Dobre produkty często mają w składzie tylko 4-6 substancji.

Poznaj potrzeby swojej cery

 

Nie istnieje jeden idealny kosmetyk, który będzie świetnie działał na każdą osobę. Może się zdarzyć, że nasz organizm poszukuje substancji nawilżających lub przeciwzapalnych, ale najczęściej za decyzją o zakupie olejku stoi chęć dostarczenia mu substancji odżywczych.

olej rycynowy

olej rycynowy

Inaczej trzeba też podejść do kwestii zakupu naturalnego olejku do pielęgnacji twarzy, suchej, kiedy powinno wybierać się olejki nieschnące, a inaczej do cery tłustej lub mieszanej. Dobrze jest poznać przyczynę swoich problemów skórnych, zwłaszcza jeśli te pojawiły się nagle. Rekomenduje się wtedy konsultację z lekarzem, który może zlecić podstawowe badania, by wykluczyć na przykład brak niektórych grup witamin.

Przechowuj oleje do twarzy zgodnie z instrukcją

 

Błędem nowicjuszy jest nienależyta troska o warunki przechowywania kosmetyków. Olejki do twarzy są w tym ujęciu szczególną grupą produktów, bo są one podatne na zmiany m.in. nasłonecznienia i temperatury.

Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy produkty, jakie kupujemy, są wykonane z ciemnego szkła (jak np. w Triny.pl). Zabezpiecza to olejki przed jełczeniem. Szkodzi też ekspozycja na światło słoneczne, więc raczej nie odkładajmy ich na parapet czy stolik w słonecznym pokoju.

Olejki do twarzy zwykle mają dość krótkie terminy ważności, które mogą wynosić tylko kilka miesięcy. Jeśli będziemy stosować się do zasad uwzględnionych na opakowaniu i będziemy trzymać się daleko od produktów z substancjami, które mogą wywołać reakcje alergiczne, to istnieje duża szansa na to, że taki preparat szybko poprawi naszą cerę i dostarczy jej niezbędnych substancji odżywczych.