Najnowsze Święta 2017

Kiedy startują Jarmarki Bożonarodzeniowe w polskich miastach?

Jarmarki Bożonarodzeniowe

Jarmarki Bożonarodzeniowe to długo wyczekiwane wydarzenia, które odbywają się w wielu miastach i miasteczkach. Europa może pochwalić się najpiękniejszymi jarmarkami. Kiedy startują one w polskich miastach?

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Już w piątek – 17 listopada startuje jeden z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie, czyli ten wrocławski. To najdłużej trwający jarmark w Polsce. Potrwa aż do 22 grudnia. W tym czasie, na gości czeka mnóstwo atrakcji. Oficjalne rozpoczęcie Jarmarku odbędzie się 17 listopada, o godz. 17:00. Na Rynku, Placu Solnym, ul. Świdnickiej oraz Oławskiej, jak co roku będą czekać stragany ze świątecznymi dekoracjami, rękodziełem czy pysznościami. Pojawi się Bajkowy Lasek oraz wiele innych atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Wrocławski Jarmark jak żaden inny oddaje magiczny klimat świąt. Na rynku można spotkać wtedy Mikołaja, elfy czy krasnale. A grzane wino nigdzie nie smakuje tak dobrze, jak na wrocławskim rynku. Na to wydarzenie zdecydowanie warto się wybrać, by w pełni poczuć świąteczny klimat.

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Co roku, na Rynku Głównym w Krakowie odbywają się Targi Bożonarodzeniowe. Ich tradycja sięga czasów sprzed wojny. W tym roku Targi rozpoczną się 24 listopada. W zeszłym roku, przybyli na krakowski rynek, mogli uczestniczyć w uroczystym zapaleniu lampek choinkowych czy wspólnym kolędowaniu. W tym roku nie zabraknie tradycyjnych wydarzeń oraz wielu innych, świątecznych atrakcji. Targi zakończą się dopiero 26 grudnia, więc przez cały okres świąteczny, będzie można zakosztować w Krakowie wspaniałej atmosfery Bożego Narodzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Tego samego dnia – 24 listopada rozpocznie się 30-dniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. W trakcie jego trwania czynne będzie lodowisko, co z pewnością zyska wielu zwolenników, szczególnie wśród najmłodszych. Organizatorzy zapewniają, że na odwiedzających Rynek, w każdy weekend będą czekać dodatkowe atrakcje. Nie zabraknie wystawców i oczywiście świątecznej atmosfery. Warto więc wybrać się na Śląsk, by przekonać się, że święta wszędzie są piękne i wyjątkowe.

Warszawa wita Święta

Warszawa proponuje w tym roku świąteczne wydarzenie dla rodzin. 9 grudnia Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zamieni się w miejsce, gdzie każdy rodzic i maluch miło spędzi czas. Na odwiedzających czekać będą wystawcy, znani i lubiani rodzice, atrakcje dla najmłodszych i Święty Mikołaj. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Tego dnia, warto wybrać się do PKiN, by zobaczyć, jak Warszawa wita Święta.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu

świętaW grudniu, a dokładnie 9 zacznie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Miasto przygotowało całą moc atrakcji. Podczas uroczystego otwarcia odbędzie się wspólne rozświetlenie choinki, która stanie na opolskim rynku. Tam również będą czekać drewniane domki, wypełnione rękodziełem, świątecznymi przyprawami czy ozdobami. W weekend 9-10 grudnia, zawitają żywe renifery, które będą pilnowały sań Św. Mikołaja. Najmłodsi będą mogli poczuć zimowe szaleństwo na sztucznym stoku czy karuzeli. Specjalna część rynku zostanie wydzielona, by przysiąść, odpocząć przy ognisku i ogrzać się herbatą lub grzanym winem. Prezydent miasta ugotuje wraz z mieszkańcami świąteczną potrawę, a występu chóru oraz zespołów, wprowadzą odwiedzających Jarmark w prawdziwie świąteczny nastrój.

Katarzyna Antos

Komentarze (10)

Danusiate

4 lata temu

Ja już w piątek odwiedziłam jarmark w moim mieście. Oczywiście nie udało mi się powstrzymać przed kupieniem paru drobiazgów, choć co roku obiecuję sobie, że idę tylko pooglądać 🙂

pati25

4 lata temu

Niezapomniana jest atmosfera takich jarmarków świątecznych.Wspaniały świąteczny klimat.Miło jest pospacerować,odwiedzić taki jarmark.I poczuć atmosferę świąt 🙂

Tess

4 lata temu

U mnie w mieście jest jarmark tydzień przed świętami ale to skromne wydarzenie. Można kupić ozdoby świąteczne i wspomóc charytatywnie dzieci z domu dziecka.

  Aneta

  4 lata temu

  A do tego na pewno miło spędzić czas nawet jeśli jarmark jest nieduży :-). Atmosfera świąteczna unosi sie nad takimi jarmarkami niezależnie od ich wielkości

eve

4 lata temu

Ja tezbardzo lubie swiateczne klimaty jarmarkow , przystorjone siwatecznie choinki, kramy z ozdobami ,prezenty.

Aneta

4 lata temu

Bardzo lubię jarmarki bożonarodzeniowe i jeśli tylko pogoda i zdrowie na to pozwala chętmoe się na nie wybieram. Dużo bardziej to klimatyczne, niż wizyta w centrum handlowym. Na pewno zobaczę co w tym roku będzie sie działo w PKiN.

  linea

  4 lata temu

  Lubię takie klimaty 🙂 Z wielką przyjemnością przejdę się po takim jarmarku. Tylko nie będę brała ze sobą zbyt dużo kasy, bo boję się, że wszystko wydam 🙂
  Ale wina grzanego nie odmówię 🙂

Mindi

4 lata temu

Nie byłam nigdy na takim dużym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Oglądam zdjęcia czy migawki w telewizji i zachwycają mnie. Chciałabym pospacerować wśród tego klimatu, kolorowych cudeniek na stołach jarmarcznych i spróbować tych proponowanych smakołyków czy wina grzanego. Blisko mnie nie ma żadnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, muszę wybrać się gdzieś dalej, najbliżej mam chyba właśnie do Wrocławia i Opola, chyba czas odwiedzić znajomych 🙂

ewalub

4 lata temu

Przyjemnie pospacerować wtedy po rynku i wino grzane tak dobrze tam smakuje 🙂

Danusiate

4 lata temu

Już się nie mogę doczekać, uwielbiam atmosferę tych jarmarków 🙂

Zostaw komentarz