Artykuły Moda

Kiedy pasek ratuje sytuację, a kiedy przysparza problemów?

kiedy pasek ratuje sytuację

Pasek to dodatek, który może wnieść powiew świeżości do naszej stylizacji. Dzięki niemu sukienka bardzo często zyskuje nowe oblicze, podobnie spodnie. Kiedy pasek ratuje sytuację, a kiedy przysparza problemów?

Jak przełamać monochromię sukienki?

Jeśli masz monochromatyczną sukienkę w jakimś stonowanym kolorze, możesz ją łatwo ożywić, dodając do stylizacji pasek ze świecidełkiem. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu już nie prezentujesz się nudnawo.

Jak podkreślić szczupłą talię?

Pasek też sprawdzi się w przypadku spodni z wysokim stanem, gdy chcesz jeszcze wyraźniej zaakcentować wcięcie w talii. Musisz wtedy postawić na czarny lub granatowy pasek, pamiętaj, że ciemniejsze kolory dodatkowo cię wyszczuplają, co akurat w przypadku talii jest szalenie pożądane.

Pasek do spódnic z wysokim stanem

Pasek sprawdzi się też przy spódnicach z wysokim stanem, aby dodatkowo zaakcentować talię. Musisz jednak zadbać, aby ten prezentował się elegancko i był ciemny.

By bezkształtna sukienka nabrała formy

Czasem pasek pomaga też nadać kształt zbyt luźnej sukience. Dzięki niemu zyskujemy wcięcie w talii, a sylwetka nabiera lekkości i kobiecości. Tylko z sukienkami trzeba uważać. Jeśli jesteś bardzo szczupła i sukienka jest sporo za szeroka w pasie, to pasek siłą rzeczy doprowadzi do marszczenia nadmiaru materiału. W rezultacie z którejś strony może „wyrosnąć” ci garb, który zdecydowanie nie dodaje ci uroku.  Pasek lepiej wprowadzić, gdy sukienka jest lekko luźna, ale nie wtedy gdy sterczy w pasie na szerokość 20 cm.

Pasek to świetna sprawa, ale nie każda z nas umie znaleźć taki dostosowany do swojego rozmiaru. Bardzo trudno namierzyć paski w rozmiarze XS. Szczupłe panie muszą szukać tych na gumce oraz z wikliny, gdyż tylko one nie będą im spadać, ani nie będą za długie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *