Najnowsze Styl życia

Jarmarki świąteczne

jarmark

Wielkimi krokami zbliżamy się do grudnia, więc śmiało możemy powiedzieć, że zaczął się okres przedświąteczny. Z tej okazji, w wielu miastach startują jarmarki świąteczne, które stanowią wspaniałe wprowadzenie do Bożego Narodzenia.

Hej ludzie, idą Święta!

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, który zwykle spędzamy z najbliższymi. Oprócz samych świąt, ważne jest również oczekiwanie. Bożonarodzeniowy klimat możemy odczuć nie tylko w sklepach, ale również w miastach, gdzie zaczynają pojawiać się piękne dekoracje. Na święta, z niecierpliwością czekają dzieci i dorośli. Oczekiwanie to także istotny okres adwentu, co dla osób wierzących ma szczególne znaczenie.

Jarmarki świąteczne

Wraz z przygotowaniami do świąt, rozpoczynają się jarmarki świąteczne. To pewnego rodzaju tradycja, którą kultywują miasta. Rynki i place zamieniają się w bajkowe krainy. Zapach choinki i kolorowe światełka wprowadzają nas w zimowo-świąteczny nastrój. Jarmarki to miejsca, gdzie wystawiają się liczni artyści i rzemieślnicy, prezentując swoje dzieła. To atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla osób dorosłych, którzy mogą kupić ręcznie robione ozdoby, prezenty czy wyroby kuchni z różnych stron świata. Każdego roku, na jarmarki świąteczne przybywają liczni goście. Wszystko po to, być poczuć magię świąt i zatracić się choć na chwilę w cudownym klimacie.

Bajkowa kraina

Jarmark świąteczny

Jednym z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych jest ten wrocławski. Nie bez powodu przyciąga co roku tłumy odwiedzających. Rozpoczyna się już w listopadzie. Wrocławski rynek i sąsiednie ulice przekształcają się w bajkową krainę, gdzie możemy posłuchać bajkowych opowieści, spotkać się z Mikołajem czy zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotkami miasta – Krasnalami. Grzane wino nigdzie nie smakuje tak dobrze, jak na tym jarmarku – koniecznie w specjalnym kuflu w kształcie mikołajowego buta, który każdego roku przybiera inną barwę. Ważnymi wydarzeniami jarmarku jest zapalenie choinki i przybycie Św. Mikołaja. Choinka jest zapalana przez prezydenta miasta, a całej uroczystości towarzyszy nawet specjalne zaklęcie, które musi być wypowiedziane przez wszystkich przybyłych. To szczególny moment, na który czeka wiele osób. Jak tradycja nakazuje, 6 grudnia na rynku pojawia się Mikołaj z całą swoją świtą. W barwnym pochodzie pojawiają się śnieżynki, elfy i inne postacie. Wśród takiej otoczki każdy może poczuć się jak w bajce.

Jarmarki świąteczne to piękne wydarzenia, na które zdecydowanie warto się wybrać. W oczekiwaniu na pierwsze płatki śniegu i świąteczny czas, udajmy się więc do miejsc, gdzie unosi się świąteczny aromat i już z oddali słychać radosny gwar ludzi. W natłoku przygotowań i obowiązku nie zapominajmy o chwilach spędzonych z bliskimi. Oderwijmy się od szarej codzienności i przenieśmy w inny, kolorowy świat, ciesząc się ze zbliżającego Bożego Narodzenia.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

pati25

7 lat temu

Piękne takie świąteczne jarmarki.Na pewno cudowny klimat tam panuje

filodendron 2

7 lat temu

Na pewno wspaniały nastrój jest na takich jarmarkach 🙂 W pewnych częściach Europy np. w Paryżu ,czy Brukseli na pewno w tym roku ich nie będzie ,ale w Polsce swobodnie moga byc.

eve

7 lat temu

teraz przed swietami bedzie pelno takich jarmarkow

Zostaw komentarz