Artykuły Moda

Jakie ubrania dla sylwetki jabłko?

Jakie ubrania dla sylwetki jabłko

Pixabay

Każda z nas jest inna, dzięki czemu świat zachowuje różnorodność. Odmienny kolor oczu, włosów, rysy twarzy czy proporcje sylwetki czynią nas jedynymi w swoim rodzaju. Niestety wiele z nas z powodu swojej anatomii ma poważne kompleksy. W naszym artykule podpowiadamy, jakie ubrania dla sylwetki jabłko będą najlepsze.

Spis treści:

  1. Czym charakteryzuje się sylwetka jabłko?
  2. Jakie ubrania dla sylwetki jabłko? Top z drapowaniem na brzuchu
  3. Co pasuje sylwetce jabłko? Koszula odcinana pod biustem
  4. Jakie ubrania powinna nosić sylwetka jabłko? Taliowany żakiet na jeden guzik
  5. Prosty płaszcz jednorzędowy z paskiem
  6. Sukienki odcinane pod biustem
  7. Typ sylwetki jabłko a ciężkie modowe dodatki

Czym charakteryzuje się sylwetka jabłko?

Panie o tej figurze mają dość mocno zarysowany brzuch, który może być bardziej wypukły od piersi. Ponadto mogą pochwalić się zgrabnymi nogami. Problem dla wielu z nich stanowi brak wyraźnego wcięcia w talii. Panie o tym typie sylwetki najwolniej chudną w okolicy brzucha, a najszybciej w dolnej części ciała. Jednak odpowiedni dobór ubrań i dodatków potrafi zdziałać cuda.

Jakie ubrania dla sylwetki jabłko? Top z drapowaniem na brzuchu

Mogłoby się wydawać, że typ sylwetki jabłko nie ma łatwego życia. Trudno bowiem dobrać takie ubrania, które maskowałyby wystający brzuch, jednocześnie przybliżając figurę do pożądanej klepsydry. Na szczęście to tylko błędne przekonanie, nad którym warto pracować. Top z drapowaniem na brzuchu sprawia, że jego wypukłość staje się mniej widoczna dla oka, przez co sylwetka nabiera odrobinę lekkości. Najlepiej postawić na górę w nasyconym kolorze. Biele, beże czy pastele ze względu na swoją jasną tonację optycznie poszerzają sylwetkę. Z kolei fuksja, granat czy ciemny fiolet ją wyszczuplają. Radzimy jednak unikać czerni. Ten kolor odrysowuje sylwetkę od tła, podkreśla wszystkie jej mankamenty i dodaje nam lat, eksponując cienie pod oczami.

Co pasuje sylwetce jabłko? Koszula odcinana pod biustem

Czy wiesz, że sylwetka jabłko świetnie wygląda w ubraniach odcinanych pod biustem? Tutaj świetnie sprawdzi się nie tylko tego rodzaju tunika. Dobrą opcją jest też koszula odcinana pod biustem, która maskuje wystający brzuszek i brak wyraźnego wcięcia w talii. Aby zrównoważyć proporcje sylwetki, polecamy tę z szerokimi mankietami.

Jakie ubrania powinna nosić sylwetka jabłko? Taliowany żakiet na jeden guzik

Mogłoby się wydawać, że poszukując odpowiedzi na pytanie: jakie ubrania dla sylwetki jabłko, powinniśmy unikać wszystkiego, co koncentruje się wokół talii. Brak wyraźnego wcięcia w pasie stanowi bowiem jeden z mankamentów tej figury. Klucz do sukcesu stanowi jednak dobór odpowiedniego fasonu. Czy wiesz, że taliowany żakiet na jeden guzik optycznie wysmukla sylwetkę i przybliża jabłko do kształtów klepsydry? Ten pełni swoją funkcję także wtedy, gdy go rozepniemy, zachowuje bowiem pożądany krój z wyraźnie zarysowanym pasem.

Prosty płaszcz jednorzędowy z paskiem

Czy wiesz, że figura klepsydry, która uchodzi za najbardziej pożądaną i proporcjonalną, jest również w zasięgu jabłka? Z pomocą przychodzi prosty płaszcz jednorzędowy z paskiem. Panie o tym typie sylwetki powinny pamiętać, że okrycia wierzchnie dwurzędowe optycznie poszerzają górną część sylwetki, co w ich przypadku nie jest wskazane. Jednocześnie za sprawą paska tworzymy wcięcie w talii, a dół naturalnie się rozkloszowuje, zaokrąglając węższe biodra.

Sukienki odcinane pod biustem

Sukienka odcinana pod biustem to najlepsza przyjaciółka każdej kobiety, która reprezentuje typ sylwetki jabłko. Nie podkreśla bowiem wypukłego brzuszka i braku wcięcia w talii. Eksponuje natomiast biust oraz zgrabne nogi, które uchodzą za atuty jabłka. Warto zadbać o to, aby sukienka odcinana pod biustem miała dekolt w serek. W ten sposób bowiem optycznie wyszczuplamy górną część sylwetki i wydłużamy szyję.

Typ sylwetki jabłko a ciężkie modowe dodatki

Mogłoby się wydawać, że skoro jabłko ma krąglejszy brzuch, to powinno unikać ciężkich dodatków modowych. Nic bardziej mylnego. Niewielka torebka, drobne kolczyki typu wkrętki czy celebrytka tylko podkreślałyby masywność sylwetki. Pamiętajmy, że kontrast między naszą figurą a dodatkami modowymi sprawia, że wyglądamy karykaturalnie. To, co chcemy zamaskować, jeszcze mocniej wysuwa się na pierwszy plan. Delikatna biżuteria i małe torebki są zarezerwowane dla filigranowych kobiet, ponieważ dobrze komponują się z ich sylwetką.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *