Uroda

Jakie składniki powinien zawierać krem do twarzy w zależności od twojego wieku?

Jakie składniki powinien zawierać krem do twarzy w zależności od twojego wieku

Większość Polek sugeruje się wiekiem podanym na opakowaniu kremów do twarzy. Podchodzimy do tego bardzo restrykcyjnie. Wiele 29-latek nie kupi kremu 30+, ponieważ boi się, że przedwczesne stosowanie składników anti-aging spowoduje u nich wysyp zmarszczek. Ewentualnie, że skóra zbyt szybko przyzwyczai się do substancji czynnych, przez co stracą one swoją dobroczynną moc. Nic bardziej mylnego,  możesz spokojnie sięgać po kremy dla starszych cer, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by rozpocząć kuracje anti-aging w dowolnym momencie. Jakie składniki powinien zawierać krem do twarzy w zależności od twojego wieku?

Kremy z kwasem hialuronowym dla młodych kobiet

Młode kobiety, dwudziesto- i trzydziestolatki powinny sięgać po kremy z kwasem hialuronowym. To substancja, która naturalnie występuje w naszej skórze. Zaliczana jest do humektantów, czyli substancji wiążących wodę w skórze i tym samym odpowiedzialnych za jej nawilżenie.  Istnieje kilka rodzajów kwasu hialuronowego. Oczywiście, im drobniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego, tym lepiej, wnikną bowiem w głąb skóry i tam zwiążą cząsteczki wody. Pamiętaj, że humektanty na nic się nie zdadzą, jeśli krem do twarzy nie zawiera emolientów, czyli substancji o działaniu natłuszczającym. Odbudowują one naturalną barierę hydrolipidową naskórka.  W rezultacie chronią skórę przed przeznaskórkową utratą wody.

Kremy z kolagenem po czterdziestce

W okolicy czterdziestych urodzin wiele kobiet skarży się na drobny spadek elastyczności skóry. Jest to spowodowane ubytkiem kolagenu. To białko stanowi podstawowy budulec skóry, w rezultacie odpowiada za jej jędrność i elastyczność.  Niestety, po 25. roku życia stopniowo spada synteza kolagenu. W rezultacie tego białka jest coraz mniej, a nasza skóra traci elastyczność, pojawiają się też pierwsze zmarszczki. W związku z tym warto pomyśleć o dostarczaniu skórze kolagenu w kremach do twarzy.

Kremy z retinolem po pięćdziesiątce

Po pięćdziesiątce nasza skóra wiotczeje, pojawiają się też chomiczki i przebarwienia. Dlatego też warto włączyć do codziennej pielęgnacji kremy z retinolem i peptydami. Retinol to pochodna witaminy A, która zwiększa syntezę kolagenu, ponadto rozjaśnia przebarwienia i nadaje skórze zdrowy wygląd.  Natomiast peptydy pełnią funkcję strukturalną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *