Artykuły Moda

Jakie elementy garderoby najtrudniej upolować w second handzie?

Jakie elementy garderoby najtrudniej upolować w second handzie

Second handy pozwalają kupić w dobrej cenie prawdziwe perełki. Często możemy znaleźć w nich ubrania wpisujące się w aktualne trendy, ponieważ moda coraz częściej zatacza kręgi. Jakie elementy garderoby najtrudniej upolować w second handzie?

Dobrej jakości jeansy

W second handach trudno znaleźć dobrej jakości jeansy. Wiele jest poplamionych, a te, które są czyste to nierzadko biodrówki. Ciężko też ocenić, jak dane spodnie będą na nas leżały, a w second handach zazwyczaj nie ma przymierzalni lub są do nich prawdziwe kolejki. Poza tym spodni nie zmierzymy na gołe ciało, co najwyżej na legginsy, co już zakłóca dobór dopasowanego modelu. Spodnie muszą być odpowiedniej długości, nie mogą spadać z pasa ani spłaszczać pośladków. Nie powinny też wbijać się w krocze.

Dobrej jakości szorty

Z szortami jest identyczny problem jak z jeansami. Ciężko je przymierzyć, więc zazwyczaj kupujemy na oko. Nawet jeśli szorty mają metkę popularnej sieciówki wraz z rozmiarem, który w tej sieciówce zawsze nam pasuje, może się okazać, że są za krótkie, wbijają się w krocze lub brzydko podkreślają pośladki.

Dopasowaną spódnicę

Spódnice, zwłaszcza te bez gumki, warto przymierzyć przed zakupem. W przeciwnym wypadku zamiast trzymać się talii, może nam opadać na biodra, co wiele kobiet okropnie irytuje. Jeśli zależy ci na dopasowanej spódnicy, musisz patrzeć na metki i rozmiary. To czasem pomaga. Jeśli wiesz, że w sieciówce X zawsze pasują ci spódnice w rozmiarze 34, a trafiasz na spódnicę z sieciówki X w rozmiarze 34, to masz spore szanse, że okaże się dobra.

Ciepłą kurtkę na zimę

Ciepłe kurtki na zimę to dość chodliwy towar. Kobiety rzucają się na nie w dniu dostawy. Owszem, ciepłe kurtki da się wyhaczyć także w pozostałe dni, ale często mają dziwne kolory lub ozdoby. Krótko mówiąc, nie są zbyt uniwersalne.

Niezniszczony sweter

Swetry to element garderoby, który łatwo można zahaczyć, wiele tkanin wykazuje też tendencję do mechacenia i kulkowania. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Dlatego w second handach ciężko o ładny sweter w dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *