Uroda

Jakie cechy fizyczne kobiet czynią je atrakcyjnymi z naukowego punktu widzenia?

Jakie cechy fizyczne kobiet czynią je atrakcyjnymi z naukowego punktu widzenia

Biologia od lat bada warunki doboru naturalnego. W rezultacie wiemy dziś, jakie cechy fizyczne kobiet czynią je atrakcyjnymi z naukowego punktu widzenia. Sprawdź, które z nich posiadasz.

Wysoki głos

Mężczyźni za sprawą testosteronu mają niski, seksowny głos. Z kolei kobiety pod wpływem estrogenów uwalnianych w ich organizmie mogą pochwalić się wysokim głosem. Mężczyźni bardziej cenią panie, które władają wysokimi tonami, ponieważ są one dla nich bardziej kobiece i tym samym zdolne do urodzenia zdrowych dzieci.

Piękne, lśniące włosy

Panie, które mają piękne, lśniące i długie włosy nieustannie cieszą się zainteresowaniem mężczyzn. Wynika to z faktu, że długie pukle wymagają dobrego zdrowia i prawidłowego odżywiania. Gdy brakuje nam substancji odżywczych, to właśnie włosy obrywają jako pierwsze i w rezultacie zaczynają nam wypadać na potęgę. Zdrowa, dobrze odżywiająca się kobieta to idealna matka dla dzieci.

Promienny uśmiech

Kobiety, które się uśmiechają, uchodzą za bardziej atrakcyjne w oczach mężczyzny. Panowie lubią widzieć, że ich obecność cieszy wybrankę ich serca. To podnosi ich samoocenę. Wynika to z męskiej potrzeby bycia potrzebnym kobiecie.

Wąska talia, szerokie biodra

Im węższa talia w stosunku do szerokości bioder, tym lepiej. Takie proporcje świadczą o zdrowiu kobiety i jej płodności. Paniom, które mają dużą węższą talię od bioder, łatwiej urodzić zdrowe dzieci.

Jasne, białe zęby

Higiena jamy ustnej jest szalenie ważna. Zaniedbane zęby nękane przez próchnicę odstraszają mężczyzn. Niestety, zęby podczas ciąży mogą stać się źródłem infekcji ogólnoustrojowej zagrażającej dziecku.

Mniej makijażu

Makijaż nie tylko podkreśla nasze atuty, ale też tuszuje niedoskonałości, dlatego mężczyzn bardziej kręcą kobiety o subtelnym makijażu. Przypudrowana twarz, odrobina różu, cienie, tusz oraz szminka to spoko zestaw. Gorzej, gdy konturujesz twarz, dajesz mocno kryjący podkład, wówczas nie wiadomo, jak wyglądasz naprawdę i czy nie chcesz oszukać swojego mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *