Psychologia

Jakich mężczyzn szukają kobiety?

Jakich mężczyzn szukają kobiety

Kobiece wymagania do sprostania

Podobno kobiecym wymaganiom nie sposób sprostać. Jesteśmy coraz bardziej świadome tego, kogo chcemy widzieć u swego boku. Znamy swoją wartość i potrafimy się docenić, dlatego parterów na życie wybieramy coraz bardziej świadomie. Czy mężczyźni znają preferencje kobiet i potrafią się do nich dostosować? Czy wiemy, jakich kobiet szukają panowie? Czy jesteśmy na liście tych najbardziej pożądanych? A może warto jeszcze raz zastanowić się nad kwestią partnerstwa i poznać opinie mężczyzn na ten temat? W serwisie matrymonialnym MyDWOJE.pl mężczyźni jasno deklarują, które kobiety chcieliby widzieć przy swoim boku. Sprawdźmy, co według nich kryje się pod pojęciem „atrakcyjna kobieta”?

Partnerstwo i wzajemne wsparcie

Kobiety są coraz bardziej wyemancypowane, robią kariery, są samowystarczalne i pewne siebie. To wszystko może być bardzo seksowne i pociągające dla dużej grupy mężczyzn, pod warunkiem, ze panie nie zatracą przy tym swojej kobiecości. Mężczyźni chcą widzieć w kobietach nie tylko atrakcyjne „matki (swoich dzieci), żony i kochanki”, ale również pełnoprawne partnerki w każdej dziedzinie życia. Z satysfakcją przyjmują ich rozwój zawodowy – oczywiście, jeśli nie ucierpi na tym wspólny dom i rodzina. Aktywne, stymulujące, inteligentne kobiety czynu są dla ich nie lada wyzwaniem, ale też powodem do samorozwoju i sprostania wyzwaniom, które mężczyźni przecież uwielbiają.

Kobiecość przede wszystkim

Jednak mężczyźni oczekują, że kobiety – nawet te agresywne na swoich stanowiskach – w relacji z nimi zachowają  typową dziewczęcość, czyli będą wesołe, zabawne, zalotne i słodkie. Czy to znaczy, że mają być uległe i poddać się całkowicie woli mężczyzny. Zupełnie nie o to chodzi. Panowie liczą na miły uśmiech, ciepłe słowo i pozostawienie problemów zawodowych daleko za drzwiami ich wspólnego gniazdka. Mężczyźni wolą też kobiety, które cechuje delikatność od tych zupełnie przebojowych, drapieżnych, prezentujących skrajnie męskie zachowania i bezsprzeczną dominację. Trzecią bardzo ważną kwestią jest opiekuńczość i poczucie docenienia przez partnerkę. Nie zapominajmy, że mężczyzna zauważony, to mężczyzna szczęśliwy.  Mężczyźni potrzebują atencji – taka ich natura. Chcą przeglądać się w oczach partnerek i jeśli widzą tam uznanie i zadowolenia, czują się wyjątkowo.

Nie dla skrajności

A jakich kobiet mężczyźni zdecydowanie unikają? Najmniej panów zdecyduje się na związek z kapryśną księżniczką, która uzna, że cały świat kręci się wokół niej, będzie wymagająca i czupurna. Mężczyźni nie są zainteresowani związkiem z kobietami wyzwolonymi i zbuntowanymi, uznającymi swą kobiecość za sprawę drugorzędną, a nawet nie ważną. Podobnie mało atrakcyjne dla panów są kobiety pełne niedopowiedzeń i tajemnicze. Mimo, iż pozornie uważane jest to za cechę, która decyduje o seksapilu, sami zainteresowani twierdzą, że nie chcą się domyślać i żyć w ciągłej niepewności. Zdecydowanie wolą kobiety, którym nieobca jest trudna sztuka konwersacji i świadomość własnych potrzeb i oczekiwań.

Znajdź partnera na życie

W serwisie MyDWOJE.pl zarejestrowanych jest wielu mężczyzn, którzy zdecydowani są na trwałą relację. Test Doboru Partnerskiego MyDWOJE.pl pozwala na dopasowanie pod względem osobowości. Osoby, które reprezentują pewne wartości, jednakowo spostrzegają świat, uznają podobny sposób spędzania czasu, rodzaje aktywności mają dużo większą szansę na satysfakcję z udanego związku, bo mają szansę, by spokojnie się porozumieć i podejmować decyzję zadowalające obie strony w równym stopniu. Jeśli i dla Ciebie ważne jest dopasowanie w tej kwestii, a dodatkowo szukasz kogoś kto sprosta Twojemu poziomowi wykształcenia, statusowi ekonomicznemu, światopoglądowi czy stopniu religijności, znajdź go na  www.mydwoje.pl.

Komentarze (17)

nadia

4 miesiące temu

Ja też uważam, że nie ma co się zmieniać dla mężczyzny. Trzeba być sobą i mieć własne zdanie.

jovana

4 miesiące temu

Chemię można poczuć tylko na żywo, więc poznawanie ludzi przez portale randkowe wydaje mi się nietrafionym pomysłem.

doriana

4 miesiące temu

Najważniejsza jest chemia, bez niej nie da się być razem:) Ja wolę poczuć ją od razu, na żywo:) Dlatego nie do końca przekonują mnie portale randkowe.

diuna

4 miesiące temu

Najważniejsze to znaleźć osobę, która podziela nasze wartości:)

yulia

5 miesięcy temu

Warto patrzeć, czy cechy drugiej osoby nam odpowiadają:)

adele

5 miesięcy temu

Przy wyborze partnera trzeba mieć listę priorytetów, które musi spełniać:)

anielka

5 miesięcy temu

Chyba większość dojrzałych osób od związku oczekuje przede wszystkim wsparcia.

irada

5 miesięcy temu

Niestety, wielu facetów nie nadaje się na partnerów, więc warto zrobić przesiew.

leticia

5 miesięcy temu

Bardzo ciekawy artykuł, przy czym uważam, że jeśli mamy silny charakter, to nie warto go zmieniać dla faceta.

ana_stasia

5 miesięcy temu

To prawda, ważny jest podobny poziom wykształcenia, jednak na takich portalach ludzie udają lepszą wersję siebie.

angelina

5 miesięcy temu

Dobrze, że są różnego rodzaju psychotesty w tego typu serwisach matrymonialnych. One z pewnością ułatwiają znalezienie właściwej osoby.

donia

5 miesięcy temu

Ja uważam, że miłości się nie szuka, ona sama nas znajduje:) Ale szanuję inne podejście.

halina

5 miesięcy temu

Moim zdaniem ważne jest, aby obie strony pochodziły z podobnego środowiska. Dziewczyna z normalnej rodziny może się nie odnaleźć w rodzinie prawniczej etc.

enya

5 miesięcy temu

Każda forma poszukiwania tego jedynego jest dobra, aczkolwiek osobiście zawsze zdawałam się na ślepy los i strzałę Amora:)

euforia

5 miesięcy temu

Niewątpliwie większość ludzi szuka partnera, który będzie dobry, odpowiedzialny i atrakcyjny fizycznie. To też się liczy:)

jowita

5 miesięcy temu

Ja uważam, że obie strony muszą wyznawać wspólne wartości i musi wystąpić chemia między nimi.

paulina

5 miesięcy temu

Może i mężczyźni wolą słabsze kobiety, ale jeśli jest się przebojową i silną, to nie warto zmieniać się dla faceta.

Zostaw komentarz