Zdrowie

Jaką skuteczność mają testy ciążowe i na płodność?

Jaką skuteczność mają testy ciążowe i na płodność

Tima Miroshnichenko z pexels

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się testy do samodzielnego wykonania. Niewątpliwie zaletą produktów jest to, że pozwalają wstępnie potwierdzić lub wykluczyć ciążę, ustalić datę owulacji i zbadać płodność. Takie wyroby medyczne są łatwe w użyciu i niewiele kosztują. Chcesz wiedzieć, jaką skuteczność mają testy ciążowe i na płodność? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Jak działa test ciążowy?

Test ciążowy to najprostszy sposób na potwierdzenie lub wykluczenie ciąży. Wynik określany jest na podstawie obecności w moczu hormonu – gonadotropiny kosmówkowej, który obserwuje się zwykle w postaci pojawiających się kresek w odpowiednim obszarze kontrolnym na płytce testowej. 

Wyróżnia się testy ciążowe:

  • płytkowe – wymagają zebrania moczu do suchego i czystego pojemnika, a następnie umieszczenia kilku kropli w okienku płytki testu;
  • strumieniowe – to wyroby medyczne wyposażone w specjalną końcówkę, która należy umieścić na kilka sekund pod strumieniem moczu;
  • paskowe – wymagają zebrania próbki moczu do pojemnika i zanurzenia w niej paska testowego.

Wykonanie testu ciążowego jest niezwykle proste. Wystarczy odczekać wskazany w instrukcji czas. Szukasz szybkiego i sprawdzonego produktu do potwierdzenia ciąży? Testy ciążowe w ofercie samsiezbadaj.pl kupisz bez recepty.

Nie należy zapominać, że sam wynik testu ciążowego to nie wszystko. Jeśli otrzymałaś pozytywny wynik, koniecznie powinnaś skonsultować się z lekarzem, który ciążę potwierdzi i omówi dalsze postępowanie.

Czym jest test na płodność?

Wbrew pozorom zajście w ciążę nie zawsze jest łatwe, a problemy z poczęciem dziecka ma wiele par. Podczas starania się o pociechę warto śledzić comiesięczny cykl kobiety. Do tego celu doskonale sprawdzają się testy owulacyjne, czyli wyroby medyczne, które pozwalają określić, czy i kiedy występuje owulacja. Kluczowe w wykonywaniu takich badań w warunkach domowych jest przeprowadzenie ich w odpowiednim dniu cyklu. Dokładna instrukcja i wskazówki, w którym dniu należy wykonać test owulacyjny, można znaleźć w opakowaniu.

Kolejnym rodzajem badań, które możesz wykonać w zaciszu własnego domu, są testy na płodność. Są to proste badania, które pozwalają na określenie szans na zajście w ciążę. W przypadku mężczyzn pomagają oszacować stężenie plemników w nasieniu, z kolei u kobiet opierają się na wykrywaniu w moczu hormonu folikulotropowego. Strzałem w dziesiątkę jest test na płodność w sklepie samsiezbadaj.pl. Oferowane produkty zapewniają komfort i pozwalają na otrzymanie wyniku w ciągu kilku minut.

Testy ciążowe i na płodność a skuteczność

Czułość i wiarygodność testów ciążowych oraz na płodność są wysokie. Aby zapewnić dokładność badania w warunkach domowych, najlepiej jest zaopatrzyć się w wyroby medyczne dostępne w zaufanych sklepach, takich jak Sam Się Zbadaj i dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji przed jego wykonaniem. Dodatkowo warto pamiętać, że wiarygodność testu ciążowego wiąże się z porą dnia, w której jest wykonany. Najlepiej go zrobić rano, ponieważ w tym czasie stężenie hormonu – gonadotropiny kosmówkowej w moczu jest największe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *