Styl życia

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Jaką kabinę prysznicową wybrać

Łazienka jest twoim królestwem? Szykujesz się właśnie do jej remontu? Zamierzasz zamienić starą i zniszczoną wannę na kabinę prysznicową? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Chętnie pomożemy ci podjąć odpowiednią decyzję. O kabinach prysznicowych wiemy wszystko i swoją wiedzą bardzo chętnie się dzielimy.

Kabina prysznicowa – im prostsza tym lepsza

Jeżeli cenisz sobie komfort oraz wygodę użytkowania, na pewno powinieneś się zdecydować na proste warianty kabin prysznicowych. Im są one bardziej skomplikowane, tym większe prawdopodobieństwo ich awarii. Dlatego przewiduje przyszłość. Czy za kilka lat będziesz miał czas i ochotę na kolejny remont łazienki i wymianę kabiny prysznicowej? Na pewno nie. Zatem już teraz wybierz model prosty w swojej konstrukcji, bez obsługowy i trwały. Najlepiej aby elementy były wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej. Nie będziesz musiał wówczas się martwić pojawianiem rdzawych wykwitów.

Kabina narożna czy wolno stojąca?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy się dowiedzieć jak wygląda Twoja łazienka. Jaki ma kształt, wymiary oraz jak są niej poprowadzone najważniejsze instalacje, czyli wodna i kanalizacyjna. W większości przypadków w łazienkach instaluje się narożne kabiny prysznicowe, pozwalające zaoszczędzić wiele cennego miejsca. W takim przypadku będziesz mieć do czynienia z kabiną półokrągłą lub z prosto ściętą ścianką. Kabiny prysznicowe o przekroju kwadratowym zapewniają użytkownikom więcej miejsca do kąpieli, przez co są chętniej wybierane.

Prysznic z hydromasażem lub bez?

Jeżeli lubisz różnego rodzaju nowinki i udogodnienia, może Cię kusić zakup bogato wyposażonej kabiny prysznicowej, w której znajdują się dysze do hydromasażu, bicze wodne, a nawet podświetlenie LED zmieniające kolory oraz nagłośnienie dzięki któremu można słuchać ulubionej radiostacji. To wszystko bardzo fajnie wygląda na papierze lub monitorze komputera. W praktyce jednak może okazać się problematyczne, kiedy przyjdzie pora czyszczenia wszystkich tych urządzeń, wymiany uszczelek oraz innego serwisu. Jeśli nie zostanie to wykonane na czas, konsekwencją może być przeciek w wannie i niekontrolowany wypływ wody, prowadzący do zalania łazienki. Może zatem warto postawić na prostsze i mniej zawodne rozwiązania? Zastanawiasz się pewnie teraz ile to wszystko może cię kosztować? Czy twój domowy budżet udźwignie taki wydatek? Spokojnie! Jeśli zabraknie ci gotówki, kredyt gotówkowy przyjdzie z odsieczą. Dzięki niemu tysiące osób w Polsce wykonało już remonty swoich łazienek wyposażając je w komfortowe i bezpieczne kabiny prysznicowe. Biorąc już dziś kredyt gotówkowy, masz szansę dołączyć do tego szanowanego grona.

Komentarze (5)

lora

2 lata temu

Ja też kiedyś brałam kredyt na remont, jak się wybierze dobrą ofertę, to nie jest to takie straszne;)

thalia

2 lata temu

Ja też kiedyś brałam kredyt na remont łazienki. Na szczęście już dawno spłacony:)

ksenia

2 lata temu

Czasem nie stać nas na kompleksowy remont łazienki. Dobrze, że możemy w takiej sytuacji skorzystać z kredytu gotówkowego.

kika

2 lata temu

Czasem gruntowny remont łazienki wymaga zaciągnięcia kredytu.

ana

2 lata temu

Ja cenię sobie proste kabiny prysznicowe:)

Zostaw komentarz