Artykuły Moda

Jak zorganizować swoją garderobę?

Jak zorganizować swoją garderobę

Każda z nas często rano staje przed dobrze znanym nam dylematem – nie mam co na siebie włożyć. Ewentualnie, nie umiem znaleźć rzeczy, które mogłabym dziś na siebie włożyć. Jak zorganizować swoją garderobę? Co zrobić, aby łatwiej się z niej korzystało?

Oddziel odkrycia wierzchnie od sukienek czy spodni

Bardzo często nasze problemy ze skompletowaniem garderoby wynikają z faktu, że mamy wszystko ze sobą wymieszane. Na jednym wieszaku wisi kurtka, obok sukienka letnia i jeansy.  Jeśli posegregujemy osobno okrycia wierzchnie, a osobno sukienki czy spodnie, dużo łatwiej będzie nam się rozeznać, co gdzie mamy.  To usprawni proces porannego przygotowywania się do pracy.

Na jednym wieszaku umieszczaj jedną rzecz

Często nie umiemy niczego znaleźć w swojej szafie, bo na jednym wieszaku wisi nawet 10 różnych rzeczy. Może się to wydawać ekonomicznym rozwiązaniem, ubrania teoretycznie zajmują mniej miejsca, kupujemy mniej wieszaków. Jednak  w praktyce musimy wyrzucić całą szafę, gdy szukamy jednej rzeczy. O wielu ubraniach też zapominamy.

Kup specjalne wieszaki na spódnicę oraz spodnie

Pamiętaj, że spódnicę czy spodnie należy powiesić na specjalnych wieszakach z klamrą. Z tych tradycyjnych mogą bowiem spadać. W ten sposób zapobiegniesz też ich nadmiernemu wygnieceniu.

Wieszaki welurowe zapobiegają zsuwaniu się ubrań

Wielu ubrań nie umiemy znaleźć, gdyż te leżą na dnie szafy. Niestety, tradycyjne wieszaki mają to do siebie, że ubrania lubią z nich spadać. Te pokryte welurem zapobiegają ich zsuwaniu, zmniejszają bowiem poślizg.

T-shirty oddziel od eleganckich koszul

Pamiętaj o tym, aby oddzielić rzeczy casualowe od tych bardziej eleganckich. Koszule ułóż osobno po to, by nie mieszały się z T-shirtami. W końcu tych pierwszych potrzebujesz na spotkania służbowe, a drugich na wypad ze znajomymi na pizzę.

Bluzki posegreguj zgodnie z długością rękawa

Warto też posegregować bluzki zgodnie z długością rękawa. To sporo ułatwia. W upalne dni będziesz sięgała po topy oraz T-shirty z krótkim rękawem, a w chłodniejsze po bluzki z dłuższym rękawem.

Pamiętaj o sezonowych porządkach

Latem chowaj zimowe ubrania, a w szafie powieś typowo letnie. To znacznie ułatwia życie, że masz na jednym miejscu wszystkie przewiewne sukienki, które nie mieszają się z tymi dzianinowymi.

Pozbądź się rzeczy zbędnych

Warto co jakiś czas dokonywać przeglądu szafy i pozbywać się z niej rzeczy zniszczonych oraz takich, w które już nie wchodzimy.  Te drugie można komuś odsprzedać lub oddać. Dzięki temu rozwiązaniu w naszej szafie pozostaną tylko rzeczy, które na nas pasują i nadają się do noszenia.

Torebkom zapewnij specjalne półki

Bardzo często nasze torebki ulegają uszkodzeniu podczas przechowywania. Leżą bowiem jedna na drugiej, są ściśnięte i poddawane naciskowi mechanicznemu. Najlepiej więc zapewnić im specjalne półki, gdzie starannie je ułożymy tak, aby nie działo się z nimi nic złego.

Znajdź specjalną szufladę na paski

Nasze paski podobnie  jak torebki często ulegają uszkodzeniu z powodu niewłaściwego przechowywania.  Dlatego też warto wygospodarować dla nich osobną szufladę i starannie je w niej poukładać.

Buty ułóż na półkach w szafce z butami

Aby wiedzieć, jakimi butami dysponujesz i by one nie kurzyły się nadmiernie, stojąc luzem w przedpokoju, kup sobie specjalną szafkę na buty. Tam rozłożysz je na półeczkach i będziesz miała ułatwiony dostęp do każdej z par.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *