Styl życia

Jak zorganizować imprezę zaręczynową w ogrodzie?

Jak zorganizować imprezę zaręczynową w ogrodzie

Oświadczyny to ważny etap w życiu, a także powód do świętowania. W Polsce coraz częściej z tej okazji wydaje się huczne przyjęcia, które stanowią przedsmak wesela. Taką imprezę można zorganizować w restauracji lub w domu, jednak ciekawym pomysłem na tego typu przedsięwzięcie jest plener. Jeżeli dysponujesz dużym ogrodem, zobacz jak zaplanować w nim przyjęcie zaręczynowe.

Motyw przewodni

Na imprezę z okazji zaręczyn zazwyczaj decydują się pary, które z jakichś względów muszą odsunąć wesele w czasie. Wyjazd za granicę czy trudności w znalezieniu odpowiedniego terminu to tylko niektóre powody. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z celebrowania tego ważnego wydarzenia, gdyż imprezę możesz zorganizować w ogrodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyła się ona według motywu przewodniego, co jest dodatkową atrakcją dla gości.

Aranżacja przestrzeni

Właściciele przestronnych ogrodów mają spore pole do popisu. Przygotowanie miejsca na imprezę wymaga dobrej organizacji i zaplanowania nie tylko wystroju, ale także odpowiedniej infrastruktury dla gości. W tym miejscu należy zastanowić się nad liczbą gości, aby określić zapotrzebowanie na poszczególne elementy.

Do zaaranżowania ogrodu na przyjęcie potrzebne będą:

  • stoły i krzesła,
  • duży namiot ogrodowy,
  • nagłośnienie i sprzęt grający,
  • oświetlenie,

Wszystkie te elementy możesz wynająć od profesjonalnej firmy lub popytać wśród znajomych w celu ograniczenia wydatków. Warto także pomyśleć o utwardzonej nawierzchni, aby ułatwić gościom poruszanie się po trawniku. Dobrym rozwiązaniem będzie parkiet taneczny BSC System. Składa się on z modułów, które da się ze sobą połączyć w dowolny sposób. Takie elementy możesz wynająć na czas przyjęcia i użyć ich w miejscu ustawienia stołów lub do wyznaczenia przestrzeni na zabawę. Firmy, które oferują wypożyczenie tego sprzętu, zapewniają także wszystkie niezbędne elementy do jego montażu oraz pomagają w rozłożeniu parkietu.

Wybór atrakcji

Samo przyjęcie jest już sporą atrakcją, jednak warto pomyśleć również o dodatkowych „umilaczach” dla gości. Będzie to miłym akcentem, gdyż ciągłe siedzenie przy stole w końcu zacznie być uciążliwe i sprawi, że uczestnicy imprezy szybko rozejdą się do domów. Najbardziej oczywistą atrakcją będą tańce, dlatego tu przyda się wyżej wspomniany parkiet. Warto także pomyśleć o grach i zabawach, które wcale nie muszą być wymagające pod względem organizacji. Ciekawym pomysłem będzie przygotowanie quizu, gry w kalambury czy karaoke. Jeżeli przewidujesz, że w przyjęciu będą uczestniczyć również dzieci, o nich także musisz pomyśleć. W przypadku hucznej imprezy na dużo osób warto zdecydować się na wynajęcie animatora, który zadba o bezpieczną rozrywkę dla najmłodszych.

Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej inwencji twórczej oraz tego, jak zaplanowałeś sobie przebieg imprezy. Przy odrobinie kreatywności uda Ci się zorganizować wystawne przyjęcie nawet przy ograniczonym budżecie, a goście na długo będą wspominać to wydarzenie.

Komentarze (10)

nina

1 miesiąc temu

Szkoda, że nie miałam tak romantycznych oświadczyn.

ilona

1 miesiąc temu

Dobrze wiedzieć, jak przygotować się do zaręczyn w ogrodzie.

esme

2 miesiące temu

Takie oświadczyny muszą być piękne:)

niunia

2 miesiące temu

Takie romantyczne zaręczyny to marzenie każdej kobiety:)

agatha

2 miesiące temu

Warto zadbać o odpowiednią oprawę tego dnia:)

astrid

2 miesiące temu

Kobieta, której mężczyzna oświadcza się w ogrodzie, to prawdziwa szczęściara:)

lina

2 miesiące temu

Taka uroczystość w ogrodzie ma swój niepowtarzalny klimat.

iva

2 miesiące temu

Żałuję, że mój mąż nie oświadczył mi się w takich pięknych okolicznościach.

karolina

2 miesiące temu

Impreza urodzinowa w ogrodzie to piękne wydarzenie:)

afrodyta

2 miesiące temu

Taka impreza to piękna sprawa:)

Zostaw komentarz