Artykuły Moda

Jak znaleźć sandały na szczupłą stopę?

Jak znaleźć sandały na szczupłą stopę

Sandały stanowią idealne buty na lato. Gdy żar leje się z nieba, dobrze jest nosić przewiewne obuwie, aby uniknąć grzybicy stóp. Poza tym tego typu buty są szalenie wygodne. W przypadku szczupłej stopy pojawia się jednak pewien istotny problem. Jak znaleźć sandały na szczupłą stopę?

Szczupła stopa często wypada z sandałów

Szczupła stopa lubi wypadać z sandałów. Bardzo często jej właścicielka odczuwa luz na stopie, co może skutkować kontuzjami. Sandały powinny bowiem dobrze przylegać do stopy.  W przeciwnym wypadku możemy stanąć tak niefortunnie, że skręcimy sobie kostkę.

Sandały nie powinny być luźne na stopie

Niedopuszczalny jest luz zarówno  z przodu, którędy palce mogą wypadać na ulicę, jak i z tyłu, gdzie pasek za słabo trzyma się kostki. Znalezienie sandałów na szczupłą stopę stanowi nie lada wyzwanie. Niestety, producenci wolą wyprodukować więcej szerokich butów, bo dzięki temu pasują one większej liczbie osób.

Sandały typu japonki

Jeśli masz szczupłą stopę, szukaj sandałów przypominających japonki. Poznasz je po charakterystycznym pasku między palcami. Te paski zapobiegają wysuwaniu się palców poza but.

Sandały z koturnem z przodu

Możesz też postawić na sandały o bardzo wąskim przednim pasku, który zatrzymuje dobrze palce od stopy i zapobiega ich wypadaniu. Dobrze sprawdza się też koturn z przodu. W przypadku tego typu butów palce rzadziej wypadają. Ponadto buty na obcasie, które z przodu mają koturn, są wygodniejsze w noszeniu.

Pasek na kostce powinien przylegać

Zadbaj o to, aby pasek, który zapinasz na kostce, miał możliwość jej ciasnego oplecenia. Tutaj także nie powinno być zbyt dużego luzu, ponieważ ten grozi nieprzyjemnym skręceniem czy zwichnięciem. Dodatkową dziurkę zawsze można dorobić. Gorzej gdy pasek z tyłu nie ma możliwości regulacji i po prostu jest taki szeroki. Nie wykazuje też elastyczności.

Sandały na wymiar

Właścicielki szczupłej stopy mogą też pomyśleć o zakupie butów na zamówienie. Wówczas zostaną one wykonane specjalnie na ich wymiar. Warto jednak pamiętać, że tego typu buty są dość drogie, ale służą nam przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *