Ach, te dzieciaki! Rodzina

Jak zapewnić dziecku dobry start?

jak zapewnić dziecku dobry start

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojej pociechy. Już od pierwszych chwil życia dziecka, kształtujemy jego przyszłość. Jak zapewnić dziecku dobry start?

Dobry start, czyli przyszłość dziecka w rękach rodziców

Od rodziców zależy wiele. W końcu to oni wychowują swoje dziecko, uczą je zachowań i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Poniekąd kształtują charakter i osobowość młodego człowieka, który będzie musiał wkroczyć w dorosłe życie. Opiekunowie zrobią wszystko, by ich pociecha miała w życiu wszystko, czego potrzebuje. Rodzice mogą wpłynąć na dalsze losy dziecka, mogą pomóc wkroczyć mu w ten trudny świat dorosłości. Mogą zapewnić dziecku dobry start w przyszłość, co odnosi się do wielu kwestii, także tych finansowych. Jak tego dokonać?

Konto oszczędnościowe

Wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają, ale bez nich, nasze życie nie miałoby prawa bytu. Dobrym pomysłem, na zabezpieczenie finansowe dziecka jest konto oszczędnościowe. Każdego miesiąca możemy odkładać niewielką sumę pieniędzy, na rachunek oszczędnościowy. W skali roku, możemy uzbierać niemałą sumę, co w przeliczeniu na lata, da nam już konkretna kwotę. Wystarczą małe wyrzeczenia, takie jak rezygnacja z kawy w drodze z pracy czy zakupu kolejnego, kolorowego magazynu. W banku pieniądze będą pracowały, więc nawet nie myślmy o trzymaniu ich w skarpecie. Uzbierane pieniądze pomogą w rozpoczęciu studiów i wyprowadzce.

Zakup mieszkania lub działki

Z pieniędzmi różnie bywa. Inflacja czy denominacja może sprawić, że uzbierane przez nas pieniądze nie będą nic warte. Ale nieruchomości to zupełnie inna bajka. W nie warto inwestować. Zakup działki czy mieszkania z pewnością zapewni dziecku dobry start. Nawet, jeśli nasza pociecha nie zdecyduje się wybudować domu, czy pozostać w danym mieście, nieruchomość można sprzedać lub wynająć, czerpiąc z tego korzyści majątkowe. Ryzyko jest niewielkie, a korzyści wręcz przeciwnie, dlatego warto rozważyć taki pomysł.

Ubezpieczenie na życie

Warto być ubezpieczonym, ponieważ nigdy nie mamy pewności, co takiego spotka nas w życiu. Ubezpieczenie na życie polega na wpłacaniu składki przez określony okres, który może trwać od kilku do kilkudziesięciu lat. Takie zabezpieczenie finansowe gwarantuje pomoc materialną na wypadek różnych okoliczności, takich jak np. śmierć jednego z rodziców. Po osiągnięciu pełnoletności, nasze dziecko dostanie zastrzyk gotówki, który z pewnością pomoże mu w rozpoczęciu dorosłego życia.

Inwestycja w języki obce

inwestycjaJęzyki obce są inwestycją, która pomoże dziecku w dorosłym życiu. Wspieranie nauki języków obcych, poprzez opłacenie zająć dodatkowych, kursów językowych czy obozów tego typu, to słuszne rozwiązanie. Język może pomóc w dostaniu się na wymarzone, zagraniczne studia czy pozyskanie dobrze płatnej posady. W naukę zawsze warto inwestować, ponieważ bez niej rozwój nie byłby możliwy.

O dobry start dla dziecka można zadbać na wiele sposobów. Wsparcie rodziców jest nieocenioną pomocą, dlatego warto już od wczesnych lat życia dziecka, myśleć o jego przyszłości.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

Mindi

4 lata temu

To samo pomyślałam co Emily, najważniejsze co można dać dziecku to jest miłość, akceptacja i podziw. To procentuje na całe życie. Oprócz tego dobrze pomyśleć o wykształceniu czy zabezpieczeniu finansowym ale nie za wszelką cenę, czyli za czas dla rodziny i dobry kontakt.

Emilly27k

4 lata temu

Najważniejsze aby w rodzinie była miłość. Jeden jest obecnie minus,że drugie dziecko otrzymuje pieniążki, a drugie nie. Obecnie nie wiem jakie są stawki pensji tych, które zapewniają lepszy start rodzicom i dziecku, ale kosztem wszystkiego np. pracy. Minus i plus zawsze się pojawia przy zapewnieniu lepszego startu dla dziecka. Przykre jest to i bolesne.

Zostaw komentarz