Artykuły Moda

Jak zamaskować brak talii?

Jak zamaskować brak talii

Wąska talia stanowi jeden  z atrybutów kobiety. Najbardziej pożądaną figurą jest sylwetka klepsydry. Panie nią obdarzone mają biodra tej samej szerokości co ramiona i wyraźne wcięcie w pasie. Panowie podobno zostali tak zaprogramowani przez ewolucję, że porównują stosunek między szerokością talii i bioder, najbardziej atrakcyjne są dla nich te panie, które mają odpowiedni stosunek między wspomnianymi wymiarami ciała. Jak zamaskować brak talii za pomocą sztuczek modowych?

Luźna sukienka

Ostatnio szalenie modne stały się sukienki oversize, które nie są przylegające do ciała. W rezultacie wybierając taką kreację, nie skupiamy uwagi odbiorcy na naszej talii. Tej po prostu nie widać. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie chcemy podkreślać swoich braków, a nie mamy czasu na tworzenie talii.

Luźny sweter wpuszczony do dopasowanych jeansów

Podobnie jak wyżej wspomniane rozwiązanie tutaj zakładamy luźną górę, która niczego nie podkreśla. Aby nie zaburzać sylwetki, wybieramy jednak dopasowany dół, czyli jeansy typu rurki. Wpuszczamy do nich mięsisty sweter i unikamy podkreślenia talii.

Rozkloszowany dół i pasek w talii

Możesz także stworzyć iluzję talii. W tym celu sięgnij po sukienkę z dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem.  Możesz też przepasać talię paskiem, aby jeszcze bardziej ją ścieśnić lub założyć pod kreację bieliznę modelującą sylwetkę.

Bufki na ramionach odwracają uwagę od talii

Choć bufki na ramionach mogą dodawać nam centymetrów w tej partii ciała, to jednocześnie są na tyle oryginalne, że odciągają uwagę od talii i poprawiają proporcje sylwetki. Jeśli do bluzki z bufkami na ramionach założysz rozkloszowaną spódnicę z wysokim stanem, możesz uzyskać efekt klepsydry, będąc kolumną.

Unikaj poziomych pasów na górnych elementach garderoby

Pamiętaj, że wszystkie poziome kreski optycznie poszerzają twoją sylwetkę, w tym także wskazują na brak wyraźnego wcięcia w talii. Staraj się wybierać pionowe pasy, groszki, serduszka lub ubrania z materiałów o gładkiej fakturze.

Unikaj cropp topów

Cropp top, który odkrywa talię, eksponuje brak wyraźnego wcięcia w tej partii ciała. Dlatego lepiej postawić na bluzki o pełnej długości, które nie odkrywają wcięcia w pasie, czyli miejsca, które chcemy ukryć.

Postaw na głęboki i efektowny dekolt

Głęboki dekolt typu serek skutecznie odwraca uwagę odbiorcy od braku wcięcia w talii. Aby skupić jego uwagę na tej szczupłej partii swojego ciała, zawieś efektowny wisiorek. Ten nie może być zbyt krótki, żegnajcie celebrytki, ani zbyt długi, bo wtedy będzie koncentrował uwagę na twojej talii.

Postaw na spódniczkę mini

Kolumny, które nie mają wyraźnego wcięcia w talii, często mogą się pochwalić zgrabnymi, długimi nogami. Warto o tym pamiętać i podkreślać swoje naturalne atuty, zakładając spódniczkę o długości mini.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *