Uroda

Jak zadbać o włosy latem i po wakacjach?

Jak zadbać o włosy latem i po wakacjach

adamkontor z Pixabay

Wszyscy bez wyjątku kochamy lato! To czas wypoczynku, odwiedzania ciekawych miejsc, beztroski, spotkań z przyjaciółmi, imprez. Morze, słońce, góry, wędrówki…Można się rozmarzyć. Jednak nasze włosy latem wcale nie mają łatwo – promieniowanie słoneczne, wiatr, słona woda i inne podobne czynniki wpływają na nie dość niekorzystnie. Jak więc dbać o włosy latem i po wakacjach? Zawsze warto u progu jesieni odwiedzić dobrego trychologa. Leszno to jedno w polskich miast, w którym znajdziecie jeden z najnowocześniejszych gabinetów.

Dbasz o włosy latem?

Bardzo często w ferworze dobrej zabawy, wypoczynku i letniego szaleństwa zupełnie zapominamy o właściwej pielęgnacji włosów. To duży błąd, ponieważ częsta ekspozycja włosów na słońce, słoną wodę, wiatr, etc. znacznie je osłabia, wysusza, a następnie stają się one kruche i łamliwe, a nawet mogą zacząć się przerzedzać. Jak więc zadbać o włosy podczas letnich, gorących  miesięcy?

Chroń włosy przed słońcem. Pewnie kochasz złocistą opaleniznę – niestety Twoje włosy niekoniecznie. Jeśli jesteś na słońcu i na otwartych przestrzeniach, staraj się zawsze mieć coś na głowie. Nakrycia głowy uzupełniają ciekawie każdą stylizację, a dla włosów są wręcz zbawienne. Słońce oddziałuje na włosy bardzo niekorzystnie, prowadząc do ich przesuszenia. Na plaży, podczas górskich wędrówek, gdy zwiedzasz ruiny zamków lub pracujesz we własnym ogródku – zawsze postaraj się o stylowy kapelusz lub chociaż chustę na głowę.

Stosuj produkty do włosów z filtrami UV. Tak, można takie kupić! Produkty z filtrami UV są obecnie dostępne także w wersji do włosów. Taka ochrona chroni włosy przed ich wysuszeniem, jest także korzystna dla włosów farbowanych, ponieważ odpowiednio chronione nie stracą one swojego koloru. Pamiętaj – promieniowanie słoneczne bardzo mocno osłabia strukturę włosa. Ekspozycja włosów na słońce niszczy aminokwasy i rozrywa wiązania białkowe wewnątrz włosa – warto więc go odpowiednio chronić, by po wakacjach nie musieć ich drastycznie podcinać.

Dbaj o włosy po kąpieli w morzu lub basenie. Słona ani chlorowana woda nie są dla włosów korzystne. Słona woda w morzu ma aż 7 pH (jest bardzo zasadowa), a nasze włosy lubią wodę o odczynie do 5.5 pH. Nie dziw się więc, gdy po kąpieli w morzu lub pływaniu w basenie Twoje włosy wydają się być szorstkie, matowe, nieprzyjemne w dotyku. Przed kąpielą w jakimkolwiek akwenie możesz nałożyć na włosy olejek, który ochroni ich warstwę przed działaniem wody. Po kąpielach pamiętaj też o bardzo dokładnym umyciu włosów szamponem oczyszczającym.

Jak zadbać o włosy po urlopie?

Po wakacjach Twoim włosom przyda się szczególna pielęgnacja. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, odwiedź dobrego trychologa. Leszno to kolejne z miast, gdzie zasięgniesz fachowej porady i będziesz mogła oddać się najlepszym zabiegom pielęgnacyjnym.

Po wakacjach Twoje włosy wymagają przede wszystkim dobrego, dokładnego oczyszczenia oraz nawilżenia. Odpowiednio dobrane kosmetyki możesz kupić w gabinecie trychologicznym. Choć pozornie wydawać Ci się może, że dokładnie umyłaś już włosy, dopiero prawdziwie oczyszczający szampon idealnie przygotuje fryzurę do dalszych kroków, jakimi są odbudowa oraz nawilżenie. Suche i szorstkie po wakacjach włosy trzeba teraz odbudować na poziomie molekularnym – najlepsze maski i odżywki doradzi Ci trycholog lub zaufany fryzjer. 

Pamiętaj – nawet jeśli Twoje włosy straciły na słońcu kolor, nie umawiaj się od razu po wakacjach na ich koloryzację! Włosy są jeszcze zmęczone i osłabione, daj im odpocząć. Natychmiastowe farbowanie po urlopie może je dodatkowo przesuszyć, zwłaszcza gdy rozjaśniasz fryzurę. Po urlopie umów się ewentualnie na podcięcie zniszczonych końcówek. Taki zabieg lekko zregeneruje włosy, będą też dzięki temu prezentowały się witalniej i gęściej. 

Nie spiesz się. Po wakacjach daj włosom kilka tygodni odpoczynku. Możesz w tym czasie skorzystać z odbudowujących czy nawilżających kuracji lub zabiegów, które podpowie Ci doświadczony trycholog. Dzięki nim Twoje włosy odzyskają blask sprzed wakacji oraz zdrowy wygląd. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *