Psychologia

Jak wyleczyć złamane serce?

Jak wyleczyć złamane serce

Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels

Nieszczęśliwa miłość potrafi nam odebrać radość życia. To właśnie ona stanowi jedną z najczęściej spotykanych przyczyn prób samobójczych. Choć nieodwzajemnione uczucie bywa bolesne, to z czasem znika i pozwala otworzyć się na świat. W naszym artykule podpowiadamy, jak wyleczyć złamane serce.

Spis treści:

  1. Zerwij kontakt ze swoim eks i wyrzuć go z portali społecznościowych
  2. Pozbądź się jego rzeczy
  3. Jak wyleczyć złamane serce? Spędzaj czas z przyjaciółmi
  4. Wspominanie eks to zła droga
  5. Nieszczęśliwa miłość. Znajdź czas na pasje i rozwój zawodowy

Zerwij kontakt ze swoim eks i wyrzuć go z portali społecznościowych

Bardzo często złamane serce tak mocno nas boli, bo sami sypiemy sól na otwartą ranę. Zamiast zerwać kontakt z eks, wciąż spotykamy się z nim po przyjacielsku. Zamiast skupić się na własnym życiu, śledzimy jego poczynania na portalach społecznościowych. Sprawdzamy, czy już kogoś ma, kim jest ta osoba etc. W ten sposób sami zadajemy sobie ból, ponieważ nieświadomie napędzamy swoją nieszczęśliwą miłość. Gdy przestaniemy ją karmić, czyli będziemy starali się o niej nie myśleć, czasem uczucie wyblaknie. Wspomnienia też staną się mniej ekscytujące, a nasze zwykłe życie odzyska barwy.

Pozbądź się jego rzeczy

Rozstanie z partnerem to moment, w którym należy pozbyć się wszystkich jego rzeczy. Prezenty od eks schowaj do pudełek i wynieś do piwnicy lub na strych. Nie trzymaj w domu nic, co mogłoby ci o nim przypominać. Po co powracać do chwil, które już nie wrócą, a których wspominanie będzie napędzać niepotrzebne emocje?

Jak wyleczyć złamane serce? Spędzaj czas z przyjaciółmi

Nic tak dobrze nie robi na złamane serce jak kontakt z ludźmi, którym na nas zależy. Zamiast rozpaczać z powodu rozstania, umów się z przyjaciółką na zakupy, z drugą pójdź do teatru, a z trzecią do restauracji na pyszną pizzę. Tak naprawdę wiele z nas przecenia rolę faceta w swoim życiu. Uważamy, że bez niego jesteśmy skazane na samotność. Tymczasem wiele z nas ma wokół siebie wspaniałe przyjaciółki. Można spędzać z nimi czas na różne sposoby, fundując sobie moc niezapomnianych wrażeń. Mało tego, one są gotowe nieść nam pomoc, możemy na nie liczyć. Kobieta, która ma przyjaciółki, nigdy nie jest samotna. Natomiast taka, która dla faceta rezygnuje z babskich wypadów, bardzo często jest samotna w związku. On nie ma dla niej czasu, jedzie z kolegami pod namiot, ona nie ma co ze sobą począć, więc do niego wydzwania. Spędzanie czasu z przyjaciółmi działa dobroczynnie na złamane serce, poprawia nastrój i pozwala na nowo cieszyć się życiem.

Wspominanie eks to zła droga

Kobiety są dużo bardziej sentymentalne. Lubią przeglądać wspólne zdjęcia i wspominać z rozrzewnieniem początek znajomości. To bardzo je rani i napędza obsesję na punkcie eks. Osoby, które unikają wspomnień, szybko powracają do psychicznej równowagi. Lepiej radzą sobie w życiu i są mniej narażone na depresję po rozstaniu.

Nieszczęśliwa miłość. Znajdź czas na pasje i rozwój zawodowy

Związek wymaga od nas pracy, w rezultacie więcej czasu spędzamy z partnerem lub na dbaniu o jego potrzeby, niż poświęcamy samym sobie. Czas to zmienić. Nieszczęśliwa miłość to dobra okazja, aby skupić na walce o awans w pracy lub rozwoju własnej pasji, która z czasem może przerodzić się w stałe źródło dochodu. Zacznij myśleć o sobie, być dla siebie dobrą, a zanim się obejrzysz, zapomnisz o eks.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *