Seks

Jak wykonać masaż erotyczny stóp, pośladków, brzucha…?

Jak wykonać masaż erotyczny

Pixabay

Masaż, w tym również erotyczny, przybiera różne formy. Ważne jest dopasowanie go do potrzeb, tak aby był przyjemny dla obydwóch partnerów. Stanowić może niecodzienną formę gry wstępnej, jak i sposób na wspólny relaks oraz poznanie nawzajem swoich ciał i potrzeb. Co warto wiedzieć o masażu erotycznym i jak go wykonać?

Co warto wiedzieć o masażu erotycznym?

Masaż erotyczny to świetna forma wspólnego spędzania czasu, zarówo dla osoby masowanej, jak i masującej. Aby był maksymalnie przyjemny, warto zadbać po to, aby odbywał się w przytulnej atmosferze – ciepłym, przewietrzonym, cichym pomieszczeniu, w otoczeniu świec, z delikatną muzyką sącząca się z głośników. Dłonie przygotowane do masażu powinny być rozgrzane, a paznokcie przycięte lub opiłowane, tak aby dotyk był przyjemny. Warto wetrzeć w nie kilka kropel olejku, by płynnie przesuwały się po skórze. Co ciekawe za afrodyzjaki uważane są: jaśminowy, cedrowy, z kwiatu pomarańczy oraz paczuli, drzewa herbacianego, róży i drzewa sandałowego. Obydwie osoby powinny być rozebrane. Do masażu erotycznego można użyć nie tylko dłoni, ale i ust oraz włosów. Inspiracji poszukać można w „Kamasutrze” lub w sieci, jednak do jego prawidłowego wykonania wystarczą jedynie własna  wyobraźnia oraz obserwowanie reakcji masowanej osoby – nie ma jednej techniki masażu stóp, brzucha czy pośladków, która zadowoli każdego. Jego prawidłowe wykonanie wpływa na zwiększenie odczuwania przyjemności u kobiety, pomaga rozwiązać kłopoty z impotencją, a także redukuje zmęczenie. Poprawione zostaje ciśnienie krwi, a mięśnie są rozluźnione. Oprócz fizycznych aspektów warto zaznaczyć, że masaż erotyczny pozwala na pogłębienie więzi pomiędzy partnerami. Uczucia i związki opisuje planetawenus.pl, a dzięki bliskości fizycznej będą one bardziej namiętne i ogniste.

Jak wykonać masaż erotyczny u kobiety?

Masaż erotyczny u kobiety warto rozpocząć od karku, pleców oraz ramion. Za miejsca erogenne uważane są także płatki uszów. Następnie należy przejść do masażu pleców oraz ich bocznej części, warto skupić się na linii kręgosłupa i okolicy krzyżowej, a także pośladków. Kolejnym etapem masażu erotycznego u kobiety jest jej przednia część ciała. Rozpocząć należy od szyjo, by następnie stopniowo przejść na dekolt oraz piersi. To właśnie kobiecemu biustowi warto poświecić więcej czasu podczas masażu erotycznego. Następnym krokiem powinien być masaż brzucha ze szczególnym naciskiem na okolicę pępka. Kolejno można przejść do: ud, ich wewnętrznej oraz zewnętrznej strony, łydek oraz stóp z uwzględnieniem ich boków. Ostatnim etapem masażu u kobiety są jej strefy intymne. Warto początkowo skupić się na wewnętrznej stronie ud, pachwinach i wzgórku łonowym, by następnie przejść do warg sromowych i łechtaczki.

Jak wykonać masaż erotyczny u mężczyzny?

Podobnie jak w przypadku kobiet, masaż erotyczny u mężczyzn również warto rozpocząć od karku, płatków uszu, barków oraz pleców – warto skupić się nie tylko na ich górnej części, ale i dolnej, od łopatek do pośladów oraz linii kręgosłupa. Kolejnym krokiem powinien być masaż pośladków – warto zwrócić uwagę na czubek kości ogonowej, której pieszczenie będzie niezwykle przyjemne dla partnera. Kolejnym krokiem może być masaż nóg. Po jego zakończeniu należy poprosić partnera o obrócenie się na plecy. Większość mężczyzn uważana jest za wzrokowców, dlatego właśnie ta część masażu jest dla nich najbardziej atrakcyjna i pociągająca. Warto rozpocząć ją od masażu klatki piersiowej (sutki są silną strefą erogenną mężczyzn), a także brzucha, rozcierając skórę do zewnątrz oraz ud, z pominięciem okolic intymnych. By zbudować napięcie należy następnie przejść do stóp (z naciskiem na ich boczną stronę) oraz okolicy kostek. Ostatnim etapem masażu erotycznego są jadra oraz penis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *