Artykuły Moda

Jak wyglądać korzystnie pomimo epidemii koronawirusa?

Jak wyglądać korzystnie pomimo epidemii koronawirusa

Epidemia koronawirusa w Polsce sprawia, że bardzo rzadko wychodzimy z domu. Wiele osób pracuje zdalnie z domu lub nie może prowadzić swojej działalności usługowej. Rzadko wychodzimy na zakupy do sklepu, aby uniknąć zakażenia. Z kolei na spacer z psem nie stroimy się przesadnie. Jak wyglądać korzystnie pomimo epidemii koronawirusa?

Czy warto się malować na spacer z psem?

Ktoś może stwierdzić – po co się malować na spacer z psem? Tymczasem makijaż, dobór odpowiedniego stroju, depilacja brwi i nóg to drobne, niepozorne czynności, które mogą nam poprawić nastrój. Jednocześnie dają namiastkę normalności i pozwalają uniknąć popadania w stany depresyjne.

Telewizja sieje psychozę strachu

Wystarczy włączyć telewizor, by zostać nakarmionym solidną dawką lęków i obaw. Po obejrzeniu jednego serwisu informacyjnego można odnieść wrażenie, że przyjaciół nie zobaczymy przez najbliższe kilka lat, pracę z pewnością stracimy i przyjdzie nam żyć w skrajnej biedzie. Zakupy, także te online, są szalenie niebezpieczne. Na dodatek niebawem zabraknie dla nas mąki i mleka, albo będą one miały kosmiczne ceny. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Być może szczepionka zostanie wynaleziona znacznie wcześniej. Ewentualnie okaże się, że któryś z leków na grypę skutecznie zwalcza też COVID-19. Nie popadajmy w panikę i starajmy się jak najmniej oglądać telewizję. Warto wejść raz dziennie na stronę Ministerstwa Zdrowia, aby sprawdzić, czy coś nie uległo zmianie. Można raz przeczytać newsy na lokalnym serwisie informacyjnym, ale zrezygnujmy z nałogowego śledzenia doniesień w telewizji, bo ona karmi społeczeństwo strachem.

Zapewnij sobie namiastkę normalności

Zapewnij sobie namiastkę normalności. Przed rozpoczęciem home office wykąp się, ułóż włosy, ubierz jakąś ładną i wygodną sukienkę. Niby drobiazg, ale poprawi ci nastrój i sprawi, że poczujesz się choć trochę jak za starych, dobrych czasów.  Dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy normalności, aby nie zwariować.

Dlaczego makijaż w dobie epidemii koronawirusa wpływa pozytywnie na psychikę?

Przed wyjściem na spacer z psem wykonaj sobie makijaż, wybierz ulubioną opaskę. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by ładnie wyglądać podczas wyprowadzania psa czy robienia zakupów. A propos tych ostatnich, spraw sobie farbę do włosów, lakiery do paznokci, zmywacz i waciki. Niezależnie od tego, jak obecnie wygląda twoje życie, warto farbować odrosty i malować paznokcie. To cię odpręży i zapewni powiew normalności.

Nie rezygnuj ze swojej pasji!

Jeśli do tej pory normalnie prowadziłaś bloga modowego lub robiłaś zdjęcia fashion na Instagrama, rób to dalej. Możesz je wykonać na balkonie. Najważniejsze, aby w miarę możliwości żyć tak jak dawniej. Częste mycie rąk, noszenie rękawiczek do sklepu i maseczki poza domem, unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi to dziś konieczność, ale poza tym możemy się normalnie rozwijać oraz pracować, jeśli tylko mamy taką możliwość. Koronawirus w końcu zacznie wygasać albo pojawi się skuteczna szczepionka lub sprawdzony lek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *