Psychologia

Jak wygląda podryw w XXI wieku?

Jak wygląda podryw w XXI wieku

Zdjęcie autorstwa Katerina Holmes z Pexels

Podryw w XXI wieku wygląda nieco inaczej niż przez długie stulecia. Dziś mamy do czynienia z równouprawnieniem płci, które przekłada się także na relacje damsko-męskie w świecie zachodnim. Kobiety coraz częściej wykazują inicjatywę, gdy na swojej drodze spotkają mężczyznę, który wzbudzi ich zainteresowanie. To samo w sobie nie jest złe. Jak wygląda podryw w XXI wieku?

Spis treści:

  1. Kobieca inicjatywa. Jakie błędy najczęściej popełniamy w relacjach z mężczyznami?
  2. Czy iść do łóżka na pierwszej randce?
  3. Podryw w XXI wieku. Jak zaproponować spotkanie mężczyźnie?
  4. Atrakcyjna kobieta to kobieta trudna do zdobycia
  5. Co pociąga mężczyzn?

Kobieca inicjatywa. Jakie błędy najczęściej popełniamy w relacjach z mężczyznami?

Kobiety często popełniają ten sam błąd. Podają się na tacy, wszystko ułatwiają mężczyźnie, przez co dość szybko tracą na atrakcyjności. Facet nie czuje się zaintrygowany taką kobietą, ponieważ brakuje jej tajemniczości, a relacja z nią od początku jest jasna. Tymczasem mężczyzna ma naturę zdobywcy, lubi się wykazać, powalczyć o względy potencjalnej partnerki. Wtedy postrzega ją jako wartościową, ponieważ na jej zdobycie poświęcił swój czas.  Atmosfera niedopowiedzeń sprawia, że początek znajomości jest tak fascynujący. Nie pozbawiaj tego elementu waszej relacji.

kobieca inicjatywa
Zdjęcie autorstwa Vanessa Garcia z Pexels

Czy iść do łóżka na pierwszej randce?

Współczesnej kobiecie, która wykazuje inicjatywę, dużo łatwiej jest znaleźć kochanka niż stałego partnera. Mężczyźnie uważają bowiem, że skoro nadarza się okazja, to warto z niej skorzystać. Jeśli kobieta jest zainteresowana i chętna, to dlaczego nie uprawiać z nią seksu bez zobowiązań? Dla pań erotyczne igraszki stanowią jednak element emocjonalnej bliskości. One inaczej postrzegają seks, uważają, że skoro do niego doszło, to mamy do czynienia ze związkiem. Dla mężczyzny to relacja bez zobowiązań. Jak pokazują badania psychologiczne, stanowczo zbyt szybko idziemy z mężczyzną do łóżka, przez co nie dajemy mu czasu, aby mógł się w nas zakochać. Potem pomóc może nam już tylko element zaskoczenia, jeśli np. od razu po erotycznych igraszkach wyjdziemy z jego mieszkania i pozostawimy go z niepewnością.

Podryw w XXI wieku. Jak zaproponować spotkanie mężczyźnie?

Kobieca inicjatywa to nic złego, czasem warto ją wykazać. Mimo to trzeba znać umiar. Jeśli raz zaproponujesz mężczyźnie spotkanie i on odmówi, nie dopraszaj się jego uwagi. Znajdź sobie lepsze zajęcie, spotkaj się ze znajomymi, pojedź na wycieczkę rowerową. Możliwe, że on widząc brak kontaktu z twojej strony, sam podejmie rękawicę.  Ważne, aby kobieca inicjatywa nie była zbyt jednoznaczna i dosadna. Do sukcesu waszej relacji potrzebna jest odrobina tajemniczości. Zaproponuj wypad na rowery czy na koncert, ale nie organizuj romantycznej randki. To zadanie dla faceta.

Atrakcyjna kobieta to kobieta trudna do zdobycia

Każdy facet chce udowodnić swoją męskość, zawalczyć o kobietę i ją zdobyć. Jeśli same robimy z siebie łatwy kąsek, to pozbawiamy się atrakcyjności i narażamy na przedmiotowe traktowanie. Niestety, mężczyźni uważają, że jeśli kogoś łatwo zdobędą, coś łatwo im przyszło, to nie jest to zbyt wartościowe. Skoro on mógł mieć ciebie tak łatwo, to niekoniecznie będziesz wierną żoną i matką jego dzieci. Niestety, podryw w XXI wieku wciąż jest pełny stereotypów dotyczących płci.

Co pociąga mężczyzn?

Badania psychologiczne oraz socjologiczne pokazują, że, oprócz szerszych bioder w stosunku do talii, na wyobraźnię mężczyzn działają też przymioty ducha. Kobieca tajemniczość, pewność siebie, umiejętność stawiania granic  i życie w zgodzie ze sobą też bywa niezwykle pociągające dla płci przeciwnej. Może zatem warto popracować nad pewnością siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *