Poradniki Styl życia

Jak usprawnić poranne wstawanie, gdy za oknem jest ciemno?

Jak usprawnić poranne wstawanie, gdy za oknem jest ciemno

W Polsce trwa zima, którą charakteryzują krótkie dnie. Jesteśmy tuż po przesileniu zimowym, obecnie wydłuża się czas, kiedy jest widno. Mimo to wiele z nas wstaje do pracy w egipskich ciemnościach. Nasz organizm został tak zaprojektowany przez naturę, że ciemność sprzyja produkcji melatoniny, zwanej też hormonem snu. Nic dziwnego, że chodzimy ospali i zmęczeni. Podpowiadamy, jak usprawnić poranne wstawanie, gdy za oknem jest ciemno.

Myśl o pozytywnych rzeczach

Gdy wstajesz z łóżka i masz przed oczami pozytywne rzeczy, które czekają cię w ciągu dnia, łatwiej jest się rozbudzić. Pomyśl o spotkaniu z przyjaciółką, która czeka cię po pracy. Ciesz się z zakupów na wyprzedaży, które zamierzasz dzisiaj zrobić.  Każdy dzień ma w sobie pozytywny aspekt, który warto mieć na uwadze już o poranku, aby wprawić się w dobry nastrój.

Zrób sobie aromatyczną kąpiel

Aromatyczna, aczkolwiek orzeźwiająca kąpiel potrafi zdziałać cuda. Niektóre zapachy nas rozbudzają i dodają energii do działania. Spraw sobie płyn do kąpieli lub sól do kąpieli o przyjemnym, świeżym aromacie. Może to być kosmetyk o cytrusowej woni, która w mig postawi cię na nogi.

Zjedz pożywne śniadanie

Pożywne śniadanie dodaje nam energii niezbędnej do działania. Zadbaj o to, aby dostarczało jak najwięcej witamin oraz minerałów. Owsianka z owocami czy koktajl owocowo-kakaowy potrafią zdziałać cuda.  Stanowią bogactwo substancji odżywczej i są dosyć sycące.

Wypij zieloną herbatę

Teina zawarta w zielonej herbacie działa pobudzająco jak kofeina, ale zielona herbata jest zdrowsza dla naszego organizmu. Dostarcza mu bowiem cennych antyoksydantów, czyli substancji zwalczających wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się organizmu.

Puść skoczną muzykę, którą lubisz nucić

Gdy z głośników pobrzmiewa twoja ulubiona muzyka, którą lubisz nucić w drodze do pracy, dużo łatwiej się rozbudzić i dodać sobie energii niezbędnej do pracy. Przygotuj dla siebie playlistę ze swoimi ulubionymi hitami. To znacznie ułatwi sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *