Uroda

Jak ukryć zmarszczki?

Jak ukryć zmarszczki

Gdy na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, natychmiast zaczynamy szukać sposobu, aby je zlikwidować albo uczynić je mniej widocznymi. Kupujemy krem na zmarszczki bez zastanowienia, a to duży błąd. Warto się zastanowić, jakie są indywidualne potrzeby skóry i jak należy postępować, aby spowolnić formowanie się kolejnych zmarszczek i ukryć te, które już są.

Co powoduje lub przyspiesza formowanie się zmarszczek?

Tempo starzenia się skóry zależy od wielu czynników. Z pewnością w genach zapisały się pewne wzorce i najprawdopodobniej skóra będzie podążać według nich. Na to nie mamy żadnego wpływu, ale jest wiele innych czynników, które zależą tylko od nas.

Wśród czynników, które zarówno powodują, jak i przyspieszają powstawanie zmarszczek, z pewnością należy wymienić stres, nadmierne promieniowanie UV, któremu poddana jest skóra, oraz palenie papierosów. Wszystkie te czynniki sprzyjają tworzeniu się w skórze wolnych rodników, które odpowiadają za przyspieszanie procesów starzenia się skóry.  Stres niszczy skórę, bo pod jego wpływem organizm wytwarza kortyzol – hormon, który uszkadza fibroblasty, a te zaangażowane są w produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Z kolei w dymie papierosowym jest mnóstwo toksyn, które niszczą włókna podporowe skóry, a także są przyczyną destrukcji estrogenów, bez których skóra wiotczeje. Przesuszanie skóry z pewnością przyspiesza powstawanie zmarszczek. Aby zachodziły w niej naturalne procesy produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, niezbędne jest zatem odpowiednie nawilżenie skóry.

Każdą skórę trzeba ratować w inny sposób, krem na zmarszczki musi być dobrany do indywidualnych potrzeb, dlatego trzeba zwracać uwagę na jego skład.

Odpowiedni krem na zmarszczki poprawi wygląd

Krem na zmarszczki powinien odpowiadać głównym problemom, z którymi boryka się skóra. Jeśli jest niewystarczająco nawilżona, należy wybrać kosmetyk, który w swoim składzie ma kompleks kwasów tłuszczowych oraz kwas hialuronowy, bo on świetnie wypełnia zmarszczki i przywraca objętość skórze. Kolagen poprawia sprężystość i jędrność skóry, a witaminy A, C i E redukują ilość wolnych rodników, spowalniając w ten sposób dalsze procesy starzeniowe skóry.

Dobry makijaż ukryje drobne zmarszczki

Maskowanie zmarszczek za pomocą makijażu wymaga ogromnej precyzji. Najpierw jednak należy dobrze nawilżyć skórę twarzy. Potem cieniutkim pędzelkiem wypełnia się drobne zmarszczki płynnym korektorem. Jednak trzeba pamiętać, że korektor powinien być o ton jaśniejszy od koloru skóry. Nadmiar korektora trzeba dokładnie usunąć patyczkiem kosmetycznym delikatnie nasączonym płynem do demakijażu. Dopiero wówczas nakłada się podkład kryjący.

Komentarze (14)

tosia

2 lata temu

Zmarszczkom najlepiej zapobiegać, dbając o zdrową dietę i stosując odpowiednie kosmetyki;)

julitta

2 lata temu

To prawda, zawsze musimy patrzeć przede wszystkim na potrzeby swojej skóry, a nie kierować się utartymi schematami.

afra

2 lata temu

Niewątpliwie palenie, picie alkoholu, mała ilość snu – wszystko to przyspiesza powstawanie zmarszczek.

doncia

2 lata temu

Ja zawsze patrzę, czy w tym kremie nie ma parafiny, bo okropnie mnie zapycha.

janina

2 lata temu

Ja zawsze patrzę na skład, aby krem przeciwzmarszczkowy mnie nie zapychał.

karina

2 lata temu

Ja muszę mieć kwas hialuronowy w kremie przeciwzmarszczkowym.

ivi

2 lata temu

Ja wciąż szukam swojego idealnego kremu przeciwzmarszczkowego.

tanja

2 lata temu

Każda cera jest inna i wymaga też innej pielęgnacji:)

diamond

2 lata temu

Ja zawsze mam w domu jakiś dobry krem przeciwzmarszczkowy. Wychodzę bowiem z założenia, że lepiej zawczasu spowolnić proces starzenia się.

amy_w

2 lata temu

Rozświetlający makijaż potrafi spłycić nasze zmarszczki w przeciwieństwie do matowego, który okropnie je eksponuje.

gopita

2 lata temu

To prawda, promienie UV strasznie wyniszczają skórę. Ja się nie opalam, więc mam całkiem ładną cerę:)

tiny

2 lata temu

Ja zawsze dokładnie przyglądam się kremom przeciwzmarszczkowym, zanim jakiś kupię:)

minnie

2 lata temu

Ja widzę dużą różnicę w swojej skórze na tle rówieśniczek. Mam małe zmarszczki wokół oczu, ale tylko tyle, bo jednak nigdy się nie opalam:) A koleżanki kochają hebanową skórę.

wiera

2 lata temu

Ja zawsze patrzę na skład kremów przeciwzmarszczkowych, ponieważ wiem, że nie wszystkie substancje aktywne maja szanse zadziałać.

Zostaw komentarz