Uroda

Jak suplementy z kolagenem wpływają na włosy, skórę i paznokcie?

Zdjęcie autorstwa Sound On z Pexels

Mocne paznokcie, grube i lśniące włosy, gładka cera niezdradzająca wieku właścicielki – która kobieta o nich nie marzy? Niestety, częściej skarżymy się na stan skóry i naszych kosmyków, niż jesteśmy z nich zadowolone. Kolagen to białko, które nasz organizm syntetyzuje samodzielnie. Wchodzi ono w skład włosów, skóry i paznokci. Niestety, z wiekiem synteza kolagenu spada, co odbije się negatywnie na naszym wyglądzie. Na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a fryzura ulega przerzedzeniu. Z pomocą przychodzą suplementy z kolagenem. Jak wpływają one na włosy, skórę i paznokcie?

 

Spis treści:

 1. Jaka jest rola kolagenu w organizmie?
 2. W jaki sposób spadek syntezy kolagenu powoduje powstawanie zmarszczek?
 3. Jak suplementy z kolagenem wpływają na włosy?
 4. Dlaczego spadek produkcji kolagenu w organizmie powoduje łamliwość paznokci?
 5. Dlaczego warto stosować suplement diety z kolagenem rybim?
 6. Co czyni suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell wygodnym w użyciu?
 7. Co zawierają shoty z kolagenem Collagen Skin&Beauty?
 8. Jak działa ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego?
 9. Jak miedź i witamina C oddziałują na skórę i włosy?
 10. Shoty z kolagenem morskim wolne od GMO
 11. Ostrzeżenia i przechowywanie

 

Jaka jest rola kolagenu w organizmie?

Kolagen to naturalne białko strukturalne, które znajdziemy nie tylko w naszych włosach, skórze i paznokciach, ale też w naczyniach krwionośnych, mięśniach i stawach. Do 25. roku życia organizm wydajnie syntetyzuje ten składnik. Niestety, później zaczyna produkować go coraz mniej. Wykazano, iż co roku, po osiągnięciu 25. roku życia, synteza kolagenu zmniejsza się o ok. 1,5%.  Nie powinno nas zatem dziwić, że po 40. roku życia borykamy się ze zmarszczkami na twarzy, szyi i dekolcie. Obserwujemy też zwiększone wypadanie włosów i łamliwość paznokci. Na domiar złego, pojawiają się problemy ze stawami i z układem krążenia. Naczynia krwionośne nie są już tak elastyczne jak dawniej, natomiast w przestrzeni międzystawowej zaczyna brakować specjalnego „żelu”, który zmniejsza tarcie podczas poruszania się, przez co odczuwamy dolegliwości bólowe.

spadek syntezy kolagenu a powstawanie zmarszczek
Panthermedia

W jaki sposób spadek syntezy kolagenu powoduje powstawanie zmarszczek?

Gładka i jędrna skóra stanowi marzenie wielu kobiet na całym świecie. Niestety, z czasem, wskutek spadku syntezy kolagenu, na twarzy, szyi i dekolcie pojawiają się zmarszczki. Wiele kobiet chciałoby się ich pozbyć, ponieważ obnażają wiek swoich właścicielek. Czy naturalny proces starzenia się skóry można jakoś spowolnić? Oczywiście, istnieją różne sposoby, które pozwalają dłużej cieszyć się gładką i jędrną cerą. Niestety, bardzo często wdrażamy je w życie zbyt późno. Jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne wokół oczu, następnie formują się zmarszczki marionetki wokół ust. Jednak dopiero lwia bruzda pośrodku czoła skłania nas do podjęcia profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Jak suplementy z kolagenem wpływają na włosy?

Zapewne zauważyłaś, że wiele kobiet wraz z wiekiem zaczyna nosić krótsze fryzury. Czasem wynika to z fałszywych przekonań, że w pewnym wieku nie wypada nosić długich włosów. Jednak najczęściej przyczyną skrócenia długości naszych pukli okazuje się ich przerzedzenie. Niestety, z wiekiem coraz trudniej przychodzi nam zapuszczanie włosów. Te na dodatek zaczynają wypadać, na czym cierpi objętość naszego kucyka.  Za ten niekorzystny proces również odpada spadek syntezy kolagenu, czy białka strukturalnego, które wchodzi w skład włosów.  Niedostateczna podaż tej ważnej proteiny sprawia, że pukle stają się suche, matowe i łamliwe.

ubytek kolagenu a wypadanie włosów
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Dlaczego spadek produkcji kolagenu w organizmie powoduje łamliwość paznokci?

Kiedyś nosiłaś długie paznokcie, ich zapuszczanie nie przysparzało ci najmniejszych trudności. Jednak z czasem coraz częściej musiałaś zacząć je piłować, ponieważ stały się kruche i łamliwe. Spadek wytrzymałości mechanicznej paznokci także jest powiązany ze zmniejszeniem produkcji kolagenu przez organizm. Czy wraz z wiekiem jesteśmy skazane na żelowe wypełnianie paznokci? Na szczęście nie, ponieważ płytkę można wzmocnić, dostarczając organizmowi odpowiednie substancje od wewnątrz.

ubytek kolagenu a łamliwość paznokci
Zdjęcie autorstwa Valeria Boltneva z Pexels

Dlaczego warto stosować suplement diety z kolagenem rybim?

Suplementy z kolagenem cieszą się rosnącą popularnością. Na rynku spotkamy produkty, które różnią się formą oraz składem. Wykazano, iż największe podobieństwo strukturalne do ludzkiego kolagenu wykazuje kolagen morski. Można go zażywać w postaci kapsułek, tabletek oraz shotów. Wiele z nas do zażywania tego typu produktów zniechęca jednak rybi posmak. Czy można go jakoś zatuszować? Suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell zawiera kolagen rybi, mimo to ma przyjemny, wiśniowy smak i aromat. Ta drobna zmiana wpływa korzystnie na komfort jego zażywania.

Co czyni suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell wygodnym w użyciu?

Suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell to 7 shotów, po 1 na każdy dzień tygodnia. Jednorazowa porcja wynosi 25 ml. To bardzo wygodne rozwiązanie. Suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell został opracowany z myślą o kobietach aktywnych, które nie zawsze mają czas, aby przygotować w domu odżywczy napój. Shot nadaje się do bezpośredniego spożycia. Ze względu na swoje niewielkie wymiary można go bez trudu zmieścić w damskiej torebce, którą zabieramy ze sobą do pracy. Doskonale sprawdza się także podczas podróży, ponieważ mieści się w bagażu podręcznym. Wiele kobiet nie przepada za kapsułkami czy tabletkami, ponieważ ich połykanie nastręcza czasem trudności. Suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell ma postać wygodnych shotów, które nie wymagają od nas żadnego nakładu pracy przed spożyciem. Został on stworzony z myślą o kobietach, które pragną utrzymać w dobrym stanie włosy, skórę i paznokcie.

suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell
sklep.mylaborell.pl

Co zawierają shoty z kolagenem Collagen Skin&Beauty?

Suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell dostarcza organizmowi cennych substancji. W jego składzie znajdziemy:

 • wysokiej klasy kolagen rybi Naticol;
 • naturalny ekstrakt z DracoBelleTMNu;
 • witaminy;
 • minerały.

Jak działa ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego?

Na szczególną uwagę zasługuje naturalny ekstrakt z DracoBelleTMNu, czyli ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego. Pozyskuje się go z nadziemnej części rośliny. Stanowi bogate źródło antyoksydantów, czyli substancji zwalczających wolne rodniki. Te reaktywne cząstki każdego dnia powstają w naszym organizmie, gdy jesteśmy narażeni na stres czy zanieczyszczenia obecne w środowisku. Niestety, wolne rodniki uszkadzają makromolekuły wchodzące w skład komórek, w tym białka i DNA. W rezultacie przyspieszają procesy starzenia się, w tym powstawanie zmarszczek, osłabienie włosów czy paznokci. Antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, przez co dłużej możemy zachować młody wygląd. Przeciwutleniacze z ekstraktu z pszczelnika mołdawskiego wspierają też działanie kardioochronne. Substancje pochodzące z tej wyjątkowej rośliny uczestniczą także w obronie komórkowej i zwiększeniu odporności na stres oksydacyjny. Pomagają również w naprawie uszkodzonych komórek.  Naturalny ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego wspiera nawilżenie skóry i jej regenerację. W rezultacie uczestniczy w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Ten cenny składnik działa od środka, zapewniając skórze zdrowy i atrakcyjny wygląd.

shoty z kolagenem Collagen Skin&Beauty
sklep.mylaborell.pl

Jak miedź i witamina C oddziałują na skórę i włosy?

Suplement diety Collagen Skin&Beauty zawiera również miedź oraz witaminę C. Wspomniane składniki chronią DNA, białka i lipidy przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych za procesy starzenia się. Ponadto miedź zapewnia prawidłową pigmentację włosom i skórze. Zawarty w suplemencie diety Collagen Skin&Beauty cynk odpowiada za dobry stan włosów i paznokci.

Shoty z kolagenem morskim wolne od GMO

Suplement diety Collagen Skin&Beauty marki Laborell zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego wolne od GMO.  Produkt ten wypada też korzystnie pod względem ekonomicznym. Jednorazowa porcja shotu wynosi aż 25 ml, na dodatek charakteryzuje się wysoką zawartością składników. Przy opracowywaniu formuły suplementu diety Collagen Skin&Beauty uwzględniono potrzeby alergików. W składzie produktu nie znajdziemy kazeiny i glutenu, które mogą uczulać. Shoty z kolagenem marki Laborell są także wolne od dodatku soli i drożdży.

Shoty z kolagenem morskim Collagen Skin&Beauty
sklep.mylaborell.pl

Ostrzeżenia i przechowywanie

Suplement diety Collagen Skin&Beauty może być zażywany przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia. Należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dziennej dawki i jej nie przekraczać. Omawiany preparat należy przechowywać z dala od dzieci, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza w oryginalnym opakowaniu, chroniąc je przed ekspozycją na promienie słoneczne. Suplement diety nie może być nigdy stosowany jako zamiennik zdrowej i zbilansowanej diety. Wspomniany produkt zamówisz w sklepie internetowym https://sklep.mylaborell.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *