Najnowsze Psychologia

Jak stworzyć udany związek?

udany związek

Każdy szuka idealnego przepisu na miłość, ale taki nie istnieje. Jedynie niektóre składniki mogą mniej czy bardziej przyczynić się do umocnienia tego typu relacji. Jakie? Przekonajcie się, jak stworzyć udany związek!

Przytulanie

Czy przytulanie umacnia więzi? Oczywiście, że tak, co udowodniono nawet naukowo. Przytulanie ogólnie bardzo pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Dodaje otuchy, buduje relacje i sprawia, że jest nam przyjemnie i jakoś tak lżej na sercu. Naukowcy zalecają przytulać się jak najczęściej i jak najwięcej. Pary będące w związku nie powinny więc unikać przytulania. My uwielbiamy się przytulać i jak najbardziej polecamy takie praktyki.

Wspólne spędzanie czasu

Czas łączy ludzi, ten spędzany razem. Kiedy coś razem robimy, cokolwiek, czy to biegamy czy oglądamy telewizję, najważniejsze jest tu słowo razem. Spędzając czas we dwoje jesteśmy bliżej siebie, a to idealne spoiwo związku. W udanym związku nie ma mowy o braku czasu dla wspólnej relacji. Trzeba ją pielęgnować i starać się za wszelką cenę znaleźć czas dla związku. Możemy być zapracowani, ale chociaż te kilka minut w ciągu dnia warto poświecić dla drugiej osoby.

Otwartość

Co kryje się za otwartością? Przede wszystkim wyzbycie się strachu i rutyny. Nie możemy zamykać się w pewnych schematach. Czasem odstępstwa od reguły są bardzo dobre dla związku. Zamiast kolejny raz powtarzać ten sam scenariusz dnia, warto zrobić coś innego, może szalonego. Gwarantujemy, że dzięki temu nie będzie mowy o nudzie w żadnym związku. W końcu trochę szaleństwa i otwartości na świat jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Szczerość

miłośćNiedopowiedzenia i kłamstwa gorzej ranią niż czyny. Udany związek nie ma szansy istnienia bez szczerości. Tylko dzięki prawdzie i zaufaniu możemy budować coś trwałego i przede wszystkim szczerego. Ludzie, którzy rzeczywiście się kochają, nie będą mieli potrzeby, by się okłamywać. Należy więc rozmawiać o swoich uczuciach, problemach i wątpliwościach.

Co Waszym zdaniem powinno znaleźć się w składowych udanego związku? Przedstawcie nam swoje receptury na szczęśliwy związek, pełen miłości!

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

5 lat temu

Są to najważniejsze składniki udanego związku.Dorzuciłabym jeszcze,aby zbytnio nie kontrolować partnera.Nie sprawdzać jego telefonu,komputera.Zresztą jak jest zaufanie

Mindi

5 lat temu

Także nie wyobrażam sobie związku bez tych elementów 🙂 Dla mnie ważna jest także, oprócz miłości i tych wymienionych elementów, przyjaźń i ciągłe staranie się o to aby podobać się drugiej połówce.

ewalub

5 lat temu

Nic dodać, nic ująć 🙂 Chociaż można by dopisać jeszcze np. szanowanie się wzajemnie 🙂
A przytulanie- uwielbiam! 🙂

    linea

    5 lat temu

    Wszystko się zgadza. Szacunek, szczera rozmowa, zaufanie, wspólne spędzanie czasu i przytulanie 🙂 I zero tajemnic, chyba, że chcemy w tajemnicy zrobić naszej miłości niespodziankę 🙂 Takie tajemnice są jak najbardziej dozwolone 🙂

Zostaw komentarz