Najnowsze Poradniki Styl życia

Jak spędzić Andrzejki?

Andrzejki

Andrzejkowy weekend już przed nami. To ostatnia szansa aby zabawić się przed okresem adwentu. Z tej okazji postanowiliśmy podsunąć propozycje jak spędzić udane Andrzejki.

Andrzejki

Tradycja andrzejkowa według niektórych sięga nawet czasów starożytnych. Święto Andrzeja jest nawet uznawane za narodowe w Szkocji. Przypada na noc z 29 na 30 listopada. W ten wyjątkowy wieczór organizowano huczne zabawy, które były ostatnią taką okazją przed rozpoczynającym się adwentem. W andrzejki wróżono, co w dawnej tradycji dotyczyło tylko panien, pragnących wyjść za mąż. Wtedy bardzo poważnie traktowano wróżby. Dziś Andrzejki są okazją do zabawy, a wróżby stanowią jedynie ciekawy dodatek do imprez, których nie brakuje w ten czas.

Zabawa andrzejkowa

Jedną z propozycji spędzenia Andrzejek jest zabawa andrzejkowa. Wiele restauracji czy klubów organizuje taką imprezę, czy to dla par czy dla singli. To idealna opcja dla tych, którzy pragną zaszaleć na parkiecie. Niektóre lokale oferują zabawę razem z zaopatrzeniem gastronomicznym, co jest dodatkowym atutem. Wśród szerokiej oferty andrzejkowych bali znajdziemy imprezy tematyczne. Przebranie się jest ciekawym pomysłem i z pewnością spodoba się kreatywnym osobom.

Domowe wróżenie

Jeśli nie satysfakcjonuje nas pójście na zabawę andrzejkową, z powodzeniem możemy zorganizować swój własny wieczór. Domowe wróżenie będzie wspaniałą okazją do spotkania się ze znajomymi. Tego typu pomysł sprawdzi się także w przypadku dzieci. Z wielką chęcią zaangażują się w przygotowanie wróżb czy dekoracji. Taka inicjatywa jest związana z nakładem czasowym, ale warto się zaangażować, aby spędzić miły i odrobinę magiczny czas w zbliżające się Andrzejki.

Wyjście do pokoju zabawwróżby

Być może słyszeliście o tzw. pokojach zabaw. To miejsca, gdzie za określoną kwotę możemy zabawić się w nieco inny sposób. Pokoje zabaw są ciekawą formą rozrywki zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W zabawie chodzi zazwyczaj o rozwiązanie zagadki czy odnalezienie klucza do wyjścia z zamkniętego pomieszczenia. Dreszczyk emocji podnosi fakt, że mamy określony czas na samodzielne wydostanie się z pokoju lub jak najszybsze jego opuszczenie. Fani adrenaliny i detektywistycznych zagadek będą zachwyceni. Inaczej może być w przypadku osób z zaburzeniami klaustrofobicznymi, dlatego warto wcześniej rozważyć udanie się do takiego miejsca.

Andrzejki to czas zabawy. Warto więc wykorzystać najbliższy weekend na rozrywkę w gronie znajomych i przyjaciół. Niech wieczór wróżb będzie pełen magii i dobrej zabawy, bez względu na to gdzie będziemy go spędzali.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

Nigdzie się nie wybieram.Ale dobra kolacyjka będzie.Jakiś dobry film,winko

filodendron 2

5 lat temu

Na pewno nigdzie nie pójdę,musze siedziec w domu z mamą. Możemy jednak sobie zrobić atrakcyjną kolację i wypić po kieliszeczku wina 🙂 Pewnie też polejemy wosk.

Zostaw komentarz