Psychologia

Jak rozpoznać, że mężczyzna tobą manipuluje?

Jak rozpoznać, że mężczyzna tobą manipuluje

Miłość to niezwykle piękne uczucie, ale bywa zwodnicze, zwłaszcza jeśli brakuje nam życiowego drogowskazu. Bardzo łatwo można ulec urokowi mężczyzny, który w ogóle nie zasługuje na naszą uwagę. Nie każdy jest zły, ale wśród facetowi zdarzają się też osoby, które ranią kobiety, z którymi się spotykają. Jak rozpoznać, że mężczyzna tobą manipuluje?

Wszyscy mówią, że zmieniłaś się pod jego wpływem

Jeśli twoi znajomi i krewni widzą, że odkąd jesteś z mężczyzną, bardzo się zmieniłaś, to coś jest na rzeczy. Oczywiście, nie każda zmiana musi zwiastować kłopoty. Czasem przy ukochanym się wyciszamy, jesteśmy mniej nerwowe i rzadziej się denerwujemy. To niewątpliwie pozytywna zmiana. Nie zawsze jednak sytuacja prezentuje się tak różowo. Zdarza się, że związek z mężczyzną skutkuje tym, że odcinamy się od przyjaciół i rodziny. Zaczynamy czepiać się rodziców, że nie są bardziej zamożni i nie kupili nam mieszkania w dużym mieście. Jesteśmy złe na brata o to, że chce z nami spędzać czas. Wkurzają nas przyjaciółki, które zwierzają się ze swoich problemów. To niewątpliwie zmiany na gorsze, które mają związek z ukochanym. Uważaj na niego, to może być podstępny manipulant.

On chce decydować o twoim życiu

Jeśli facet kwapi się do tego, aby podejmować decyzje za ciebie, to uciekaj od niego. Wasza relacja nie będzie partnerska, bo brakuje w niej równości. On chce tobą rządzić, mówić ci, ile możesz pracować i gdzie, kiedy i z kim możesz wyjść do kawiarni, o czym masz rozmawiać w towarzystwie i jak ubrać się na przyjęcie. To maniak kontroli, z którym związek jest praktycznie niemożliwy.

On namawia cię do zerwania kontaktu z bliskimi

Jeśli jakikolwiek faceta namawia cię do zerwania kontaktu z rodziną lub przyjaciółmi, to znak, że powinnaś zerwać kontakt, ale z nim. Jeśli ktoś chce cię zagarnąć tylko dla siebie, z pewnością nie ma dobrych intencji. Jesteś mu do czegoś potrzebna, chociażby do tego, abyś odgrywała rolę worka treningowego, na którym on może wyżyć się po powrocie z pracy.

On ciągle krytykuje twój wygląd i namawia cię do zmiany looku

Mężczyzna, który kocha, akceptuje cię taką, jaką jesteś. Jeśli jemu nie podoba się to, że nosisz sukienki zamiast spodni, wybierasz różowe ubrania zamiast stonowanych, nie malujesz paznokci na szaro tylko czerwono, wiedz, że on chce cię kontrolować. Od takiego mężczyzny trzeba uciekać, bo zagraża twojemu zdrowiu psychicznemu.

Gdy nie spełniasz jego oczekiwań, odsuwa się od ciebie

O tym, że mężczyzna tobą manipuluje, najlepiej przekonasz się, gdy nie spełnisz jego oczekiwań. Np. na randkę z nim założysz sukienkę, której nie lubi. Jeśli on reaguje na twoje zachowanie budowaniem muru, oddalaniem się, to znak, że chce cię w ten milczący sposób ukarać. On po prostu jest manipulantem i krzywdzi innych swoim zachowaniem.

Jest dla ciebie miły, gdy ma interes

Zauważyłaś, że zdarza mu się być bardzo miłym, gdy np. chce, abyś wpadła do niego na noc? To znak, że wykorzystuje swój urok osobisty tylko wtedy, gdy może coś dla siebie ugrać. Gdyby naprawdę cię kochał, to po prostu pomagałby ci bezinteresownie, a nie licząc na namiętny seks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *