Fitness Najnowsze

Jak przygotować się do treningu?

jak-przygotowac-sie-do-treningu

Nasze ciało potrzebuje ruchu. Sposobów na aktywność fizyczną jest wiele. Podpowiadamy jak przygotować się do treningu.

Fitness dla początkujących

Kobiety pokochały fitness, ponieważ dostarcza odpowiednią dawkę ruchu i jest także świetną formą zabawy. Nie trzeba wielkich umiejętności czy idealnie zbudowanych mięśni, aby móc skutecznie ćwiczyć, dobrze się przy tym czując i bawiąc. Fitness jest tak popularny, że możemy ćwiczyć go nie tylko na siłowni czy w klubach sportowych, ale także w domowym zaciszu czy na przestrzeni miejskiej. To dla wielu kobiet forma wspomagająca odchudzanie czy powrót do formy. Fitness jest idealny dla początkujących oraz tych, którzy na co dzień mają styczność ze sportem.

Jak przygotować się do treningu?

rozgrzewka

Każda dyscyplina sportu i każdy trening, wymaga odpowiedniego przygotowania. Bez tego możemy tylko zaszkodzić swojej sprawności, ryzykując licznymi nadwyrężeniami mięśni, stawów czy nawet złamaniami kości. Brak przygotowania przed treningiem do błąd wielu osób, szczególnie początkujących. Aby przygotować się do treningu fitness, musimy zawsze pamiętać o kilku zasadach. Na początek warto wybrać porę dnia ćwiczeń. Oczywiście sport można uprawiać zawsze, ale to właśnie podczas poranku spalimy najwięcej kalorii. Zaplanujmy więc trening, biorąc pod uwagę efekty, jakie chcemy uzyskać. Nie należy ćwiczyć po dużym posiłku, warto odczekać nawet do 2 godzin. Najważniejszym punktem przygotowania jest rozgrzewka. Bez niej absolutnie nie powinno się rozpoczynać treningu. Rozgrzewka uchroni nas przed kontuzjami, bólem i zmęczeniem po treningu. Jeśli nie chcemy obudzić się następnego dnia z zakwasami, pamiętajmy aby porządnie rozgrzać nasze mięśnie. Ćwiczenia rozciągające sprawią, że ciało będzie gotowe na aktywność. Wystarczą podskoki, lekki bieg w miejscu czy skłony. Elementem przygotowania jest także skompletowanie stroju do ćwiczeń. Nie ćwiczymy w trampkach czy koturnach. Do tego przeznaczone jest sportowe obuwie, które musi być dopasowane i wygodne. Strój ma być luźny, nie może krępować naszych ruchów ani obcierać skóry. W sklepach sportowych i odzieżowych dostępne są całe kolekcje sportowych ubrań, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na trening najlepiej założyć także sportowy stanik. Utrzyma piersi na miejscu, zapewni wygodę i komfort podczas każdego treningu.

Warto skorzystać z powyższych rad, aby odpowiednio przygotować się do treningu. Trzymając się zasad, będziemy mogli ćwiczyć bezpiecznie i skutecznie, w pełni ciesząc się z nowej porcji energii i siły.

Komentarze (3)

pati25

7 lat temu

Ja ćwiczę w domu.Z tych rad powinni skorzystać wszyscy ćwiczący

drobina

7 lat temu

…a ja skorzystałam z bardzo fajnej oferty na naszej siłowni – OPEN 50+ . Miesięczny karnet kosztuje 50 zł. Aby skorzystać z tej oferty trzeba „zameldować się ” na siłowni najpóźniej przed 15-tą i można ćwiczyć (codziennie) nawet do wieczora. Lubię ćwiczyć rano więc przychodzę przeważnie ok. 10-tej lub 11-tej.

eve

7 lat temu

fitness jest dosc kosztowny dlatego nie uprawiam , w domu cwicze troche i chodze na dlugie spacery

Zostaw komentarz