Jak przechowywać torebki

Wiele z nas ma więcej niż jedną torebkę. Nawet jeśli nie jesteśmy ich miłośniczkami, to z reguły nie ograniczamy się do pojedynczego egzemplarza, ponieważ tego typu akcesoria są dobierane w zależności od okazji. Innej torebki potrzebujemy do pracy, innej na zakupy, a jeszcze innej na spacer z przyjaciółką. Często mamy ich kilka, a aktualnie używamy tylko jednej. Jak przechowywać torebki?

Worek przeciwkurzowy

Zadbaj o to, aby twoje torebki nie pokrywały się kurzem. Wystarczy je schować w worku płóciennym, aby ten chronił je przed zabrudzeniem.  Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na czyszczeniu torebki. Ta zawsze będzie gotowa do użycia.

Torebka zawsze powinna posiadać wypełnienie

Nigdy nie przechowuj torebki bez wypełnienia, bo ono nadaje jej kształt. Gdy nic w niej nie ma, nawet gazety czy makulatury, to ona łatwo ulega deformacji, może też pękać  w miejscach, gdzie ulega zginaniu.

Nie kładziemy jednej torebki na drugą

Pamiętaj, że z torebką należy obchodzić się delikatnie. Nigdy nie kładziemy jednej na drugą, bo one będą się wzajemnie deformować, zadrapywać i zgniatać.  Najlepiej byłoby wyznaczyć jedną półkę wyłącznie na torebki i ułożyć je w workach przeciwkurzowych tak, aby każda miała własną przestrzeń.

Nie przygniatamy torebek innymi rzeczami

Pamiętaj, aby nigdy nie kłaść na torebki przechowywane w szafie szalików, czapek, rękawiczek etc., bo je przygniatasz i zniekształcasz. Poza tym elementy garderoby często posiadają dodatki, które dodają im uroku, ale też mogą zahaczać o skórkę torebki.

Nie trzymamy ich obok kaloryfera ani okna

Torebek nie należy przechowywać ani w zbyt wysokiej temperaturze ani w miejscach o zbyt dużej wilgoci. W pierwszym przypadku skóra może się zwężać i ściągać, w rezultacie powstaną nieestetyczne pęknięcia. W drugim przypadku skóra może pęcznieć pod wpływem wilgoci i śmierdzieć stęchlizną. Najlepiej przechowywać torebki w szafie z dodatkiem wkładki lawendowej lub innej zapobiegającej namnażaniu moli.