Uroda

Jak pozbyć się trądziku na pośladkach?

Jak pozbyć się trądziku na pośladkach

Trądzik wielu z nas kojarzy się z przypadłością charakterystyczną dla wieku pokwitania. Rzeczywiście w okresie dojrzewania występuje najczęściej. Wynika to z burzy hormonalnej, jaka przetacza się przez organizm. Niestety, coraz częściej w dorosłym wieku mamy do czynienia z trądzikiem. Ten nie zawsze występuje na twarzy czy szyi. Może pojawić się także na pośladkach czy plecach. Jak pozbyć się trądziku na pośladkach?

Przewiewna bielizna

Wiesz, że chcąc zwalczyć trądzik na pośladkach, powinnaś zacząć od zmiany bielizny. Niestety, w sklepach dominują majtki wykonane z syntetycznych tkanin. Tego typu materiały nie zapewniają prawidłowej cyrkulacji powietrza, przez co zwiększają nie tylko ryzyko wystąpienia infekcji intymnej, ale też przyczyniają się do namnażania bakterii wywołujących trądzik. Dlatego też o wiele lepiej sprawdzą się majtki z bawełny, wiskozy czy bambusa.  Dzięki obecności naturalnych włókien roślinnych istnieje dobry przepływ powietrza, a bakterie nie uzyskują doskonałych warunków do namnażania.

Pierz majtki w proszku hipoalergicznym

Jeśli nie chcesz, aby trądzik na pośladkach nawracał, pierz majtki w proszku hipoalergicznym. Niestety, sztuczne substancje takie jak kompozycje zapachowe, barwniki etc. mogą podrażniać skórę i tym samym stwarzać dogodne warunki do nadkażeń bakteryjnych.

Lepsze spódnice od spodni

Czy wiesz, że przylegające, obcisłe spodnie nie są najlepsze dla twoich pośladków. Sprzyjają one bowiem pojawianiu się pryszczy. O wiele lepiej zakładać spódnice i sukienki, które zapewniają swobodny przepływ powietrza.

Żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym

Jeśli masz w łazience naturalny żel do mycia twarzy, który zawiera kwas salicylowy, powinnaś myć nim nie tylko buzię, ale też pupę. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu wysuszysz pryszcze na pupie i zapobiegniesz pojawianiu się nowych.

Maseczki z glinki i siarki termalnej

Czy wiesz, że glinka i siarka termalna mają silne właściwości przeciwbakteryjne? Wykorzystaj je w walce z pryszczami na pupie. Przynajmniej dwa razy w tygodniu nakładaj na pośladki maskę z glinki lub siarki termalnej. Po 15 minutach spłukuj ją.

Regularny peeling

Trądzikowi sprzyja zaleganie martwych komórek naskórka, dlatego tak ważny jest regularny peeling. Aby mieć peeling, że nic cię nie zapcha, kup korund kosmetyczny i łącz ten ostry proszek z żelem do mycia twarzy z kwasem salicylowym. W ten sposób uzyskasz peeling do pośladków, który usunie martwy naskórek i zapobiegnie namnażaniu bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *