Uroda

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów latem?

pielęgnacja włosów latem

Julia Avamotive z Pexels

Pielęgnacja włosów latem różni się od tej, którą stosujemy w pozostałe pory roku. Wynika to ze specyfiki wakacji. Promienie słoneczne, kąpiele w słonej wodzie morskiej lub chlorowanej wodzie w basenie, wiatr oraz klimatyzacja w samochodzie – wszystko to destrukcyjnie oddziałuje na kondycję naszych pukli. Należy je zatem wesprzeć w nierównej walce z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.

Spis treści:

  1. Suche i matowe włosy – poznaj najczęstsze przyczyny
  2. Z czego wynika wypadanie włosów latem?
  3. Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów latem?
  4. Podcinanie końcówek włosów
  5. Kosmetyki do włosów farbowanych
  6. Kosmetyki do pielęgnacji włosów latem – treściwe odżywki do włosów

Suche i matowe włosy – poznaj najczęstsze przyczyny

Promienie UV, słona czy chlorowana woda, wiatr – wszystko to wysusza włosy, przez co te stają się łamliwe. Rozdwajające końcówki stanowią często spotykany problem po powrocie z wakacji. Doprowadzenie pukli do porządku nierzadko zajmuje nam wiele tygodni. Tymczasem lepiej zapobiegać, niż zwalczać negatywne skutki wpływu czynników zewnętrznych. Można tego dokonać w dość prosty sposób, pamiętając o kilku kluczowych zasadach.

Z czego wynika wypadanie włosów latem?

Promienie UV nie tylko wysuszają włosy, ale też je rozjaśniają. Jednym ten efekt odpowiada, drugim niekoniecznie. Z kolei kontakt z kurzem i piaskiem może powodować łupież. Wiele z nas zapomina też o nakryciu głowy, przez co promienie UV powodują poparzenie skóry głowy, co wpływa negatywnie na stan mieszków włosowych i w konsekwencji powoduje wypadanie włosów.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów latem?

Przede wszystkim należy postawić na nakrycie głowy. Kapelusz z szerokim rondem nie tylko zapobiegnie przegrzaniu skóry głowy, ale też uchroni ją przez poparzeniem słonecznym. Zabezpieczy też przed promieniami UV naszą twarz, szyję i dekolt. Oczywiście nie zwalnia nas to z konieczności stosowania kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Kapelusz z szerokim rondem to nie tylko akcesorium o wymiarze praktycznym. Odpowiednio dobrany może stanowić nasz wyróżnik stylu. Kapelusz z szerokim rondem możemy też zabrać ze sobą na wieczorny bankiet jako modny dodatek.

Podcinanie końcówek włosów

Pielęgnacja włosów latem powinna uwzględniać, że te dość mocno przesuszają się wskutek oddziaływania promieni UV. W rezultacie stają się łamliwe, a końcówki wykazują nadmierną tendencję do rozdwajania. Jak sobie z tym radzić? Z pomocą przychodzi nam częste podcinanie końcówek włosów. Pamiętajmy, aby do tego celu wykorzystywać profesjonalne nożyczki fryzjerskie i zadbać o to, aby zawsze pozostawały ostre. Tępe zmiażdżą nasze włosy i przyczynią się do ich ponownego uszkodzenia mechanicznego.

Kosmetyki do włosów farbowanych

Czy wiesz, że latem warto stosować kosmetyki do włosów farbowanych? Wiele z nas poddaje swoje pukle regularnej koloryzacji. Niezależnie od tego, na jaki kolor postawimy – czerń, brąz, czerwień czy brąz, pigment z farby może wejść w interakcję z promieniami UV, co skutkuje zmianą odcienia naszych kosmyków. Jedne z nas są w stanie to zaakceptować, drugie przeraża uzyskany efekt. Nigdy bowiem nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jakim kierunku pójdzie pigment poddany na działanie promieni UV. Kosmetyki do włosów farbowanych pozwolą ci dłużej zachować wybrany kolor włosów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów latem – treściwe odżywki do włosów

Latem nasze włosy są narażone na wysuszenie. Nie sprzyja im wiatr, słona woda ani promienie UV. Także klimatyzacja i chlor na basenie wzmagają przesuszenie pukli. Aby zniwelować niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych, warto postawić na odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. W tej roli najlepiej sprawdzą się treściwe odżywki do włosów. Nie może w nich zabraknąć: humektantów (wiążą wodę we włosach), emolientów (natłuszczają włosy, tworzą barierę ochronną) i protein (wypełniają uszkodzenia w strukturze włosów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *