Uroda

Jak powiększyć usta makijażem?

Jak powiększyć usta makijażem

Nie musisz od razu wstrzykiwać sobie w wargi kwasu hialuronowego, aby zyskać efekt pełniejszych ust.  W celu osiągnięcia upragnionego rezultatu wystarczy przyswoić sobie kilka zasad związanych z make upem. Zdradzamy, jak powiększyć usta makijażem.

Po pierwsze, korektor w celu uzyskania jednolitego płótna

Zanim przystąpisz do pracy z konturówką, stwórz jednolite płótno. W tym celu pokryj wargi oraz ich sąsiedztwo korektorem, który wykorzystujesz pod oczy. Jego odcień powinien idealnie stapiać się z odcieniem twojej karnacji. W przeciwnym wypadku usta będą odcinały się od reszty twarzy.

Po drugie, bronzer do konturowania dolnej wargi

Pod dolną wargą, mniej więcej pośrodku niej, nanieś odrobinę bronzera. Pamiętaj, aby ten kosmetyk służący do konturowania zawsze nakładać minimalnie poniżej linii wargi. W ten sposób uzyskasz cień, który optycznie powiększy twoją dolną wargę.

Po trzecie, konturówka w odcieniu ciemniejszym od pomadki

Sięgnij po konturówkę w odcieniu zbliżonym do pomadki, ale nieco od niej ciemniejszym. Pamiętaj, że musi on dobrze korespondować z twoją karnacją. Jeśli masz chłodną karnację, unikaj beży, zastąp je brudnym różem. Konturówką wyjedź minimalnie, maksymalnie do 2 mm poza kontur wargi. Na nowo zdefiniuj ich kształt, ale zrób to starannie, aby makijaż wyglądał schludnie.

Po czwarte, dwie pomadki różniące się odcieniem w celu uzyskania efektu ombre

Nieco jaśniejszą pomadkę od konturówki zastosuj w wewnętrznych kącikach, zmierzając ku środkowi warg, ale ten pozostaw nagi. Na środek ust nanieś drugą szminkę jaśniejszą od pierwszej, ale w zbliżonej tonacji. Rozetrzyj pędzelkiem granicę między pomadkami. Pamiętaj o tym, aby używać matowych szminek w sztyfcie. Unikaj pomadek w płynie, gdyż tych ładnie ze sobą nie połączysz, uzyskując płynne przejścia między odcieniami.

Po piąte, błyszczyk

Ten nakładamy na środek ust. Bijący blask optycznie powiększy twoje wargi. Z pomocą błyszczyka usta będą sprawiały wrażenie pełniejszych niż  są w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *