Seks

Jak poprawić satysfakcję seksualną bez wychodzenia z domu i zażywania wspomagających tabletek?

Jak poprawić satysfakcję seksualną

Poziom zadowolenia z życia seksualnego warunkują liczne czynniki. Na wiele z nich można wpłynąć, nawet nie wychodząc z domu w celu odbycia wizyty lekarskiej czy specjalistycznych terapii. Wystarczy konsultacja psychologiczna online i rzetelne stosowanie się do wskazówek terapeuty.

 

Czym zajmuje się seksuolog?

Seksuolog to osoba zajmująca się sferą fizyczną i psychiczną życia seksualnego człowieka. Specjalista w dyskretny sposób udziela niezbędnych wskazówek dotyczących pokonywania trudności pojawiających się w zakresie odczuwanych uczuć w stosunku do partnera, zaburzonych potrzeb seksualnych czy utrzymywania lub nawiązywania niezobowiązujących relacji z innymi ludźmi. Wspiera pacjentów także w rozwiązywaniu problemów seksualnych, które pośrednio wpływają na inne obszary życia i pomaga ponownie rozpocząć zaburzone z różnych powodów współżycie cielesne. Wyjaśnia przyczyny spadku libido czy niezadowalającego wzwodu, udziela porad na temat higieny intymnej, zapobiegania i planowania ciąży, a także wspiera w procesie akceptacji swojej orientacji seksualnej oraz określenia tożsamości płciowej.

Konsultacje z seksuologiem pomogą odnaleźć przyczynę wszelkich trudności związanych z szeroko pojętą seksualnością i rozwiązać wynikające z tego problemy natury psychofizycznej i socjalnej. Zauważone objawy zaburzeń warto przedyskutować z seksuologiem jak najszybciej. Zasięgnięcie specjalistycznej porady możliwe jest nawet bez wychodzenia z domu. Taką usługę proponuje przychodnia PsychoCare, gdzie zespół wykwalifikowanych lekarzy udzieli pomocy bądź zaplanuje długoterminową terapię bez względu na problem, jaki trapi pacjenta.

Jak poprawić satysfakcję seksualną bez zażywania wspomagających tabletek?

Już jedna konsultacja seksuologiczna może wpłynąć na jakość życia seksualnego i satysfakcję ze współżycia. Seksuolog zwykle ma kompetencje także w zakresie ginekologii lub urologii. Jedną z metod leczenia zaburzeń sprawności seksualnej i polepszenia zadowolenia z życia intymnego są ćwiczenia mięśni Kegla. Wykorzystuje się tu tradycyjny trening ruchowy oraz różnorodne akcesoria manualne i elektryczne. Sprężysty i silny mięsień łonowo-guziczny wyściełający dno miednicy zarówno u kobiet, jak i mężczyzn wzmacnia doznania erotyczne obu partnerów, m.in. przez nabycie zdolności kontroli nad orgazmem, czyli jego przyspieszania, opóźniania lub wydłużania. Zintensyfikowana penetracja oraz gotowość do odbycia stosunku bez względu na porę możliwa jest bez wsparcia farmakologicznego.

Komentarze (9)

jana

7 miesięcy temu

Dobry seksuolog jest dziś na wagę złota.

olina

7 miesięcy temu

Czasem ludzie nie umieją się dotrzeć pod kątem seksualnym, wtedy rozmowa ze specjalistą może pomóc.

jasia

7 miesięcy temu

Dobrze, że specjaliści udzielają porad online.

tosia

7 miesięcy temu

Dobrze, że porady seksuologiczne są teraz dostępne także zdalnie. W końcu ludzie nie przestali mieć tego typu problemów.

julitta

7 miesięcy temu

Czasem taka rozmowa z seksuologiem może okazać się na wagę złota.

tanya

7 miesięcy temu

Czasem takie spotkanie z seksuologiem może bardzo pomóc parze.

doncia

7 miesięcy temu

Trening mięśni Kegla jest szalenie ważny, ale często problemy seksualne wynikają ze skrępowania i braku komunikacji.

janina

7 miesięcy temu

Większość problemów w sferze seksualnej da się rozwiązać poprzez rozmowę.

karina

7 miesięcy temu

Czasem problem wynika z braku szczerych rozmów z partnerem.

Zostaw komentarz