Psychologia

Jak podtrzymać rozmowę z facetem?

Jak podtrzymać rozmowę z facetem

Zdjęcie autorstwa Flo Maderebner z Pexels

My, kobiety, często chcemy świetnie wypaść na randce. Tak bardzo się do niej przykładamy, chcemy mówić tylko mądre rzeczy, przez co często dopada nas blokada, która utrudnia komunikację. Podpowiadamy, jak podtrzymać rozmowę z facetem.

Przegoń stres związany z randką

Pamiętaj, że randka to nie egzamin, nie musisz na niej wypaść perfekcyjnie, więc się nie stresuj. To, że zadasz facetowi normalne, proste pytanie, nie świadczy o tym, że jesteś nudna i mało kreatywna. Czasem one też są potrzebne, aby lepiej poznać mężczyznę, z którym się umówiłaś. Pytanie o pracę, hobby, rodzeństwo itp., nie jest niczym złym. Przynosi ci wartościowe informacje na temat faceta, który wzbudził twoje zainteresowanie.

Wspólny temat pomoże ci podtrzymać rozmowę z facetem

Z każdym człowiekiem możemy znaleźć jakieś części wspólne. Może to być hobby, może obydwoje malujecie obrazy lub czytacie kryminały. Może to też być praca – obydwoje działacie w tej samej branży. Dobrym tematem do rozmowy może okazać się domowy zwierzak, jak również wspólni znajomi czy miejsce zamieszkania. Gdy już znajdziesz to, co łączy cię z facetem, dużo łatwiej będzie ci w naturalny sposób kontynuować rozmowę.

Jak podtrzymać rozmowę z facetem? Dopytywanie to dobre rozwiązanie

Jeśli mężczyzna zaczyna o czymś opowiadać, zawsze istnieje jakaś kwestia, o którą możesz dopytać. Jeśli gra w piłkę nożną, to można dowiedzieć się, czy amatorsko, czy z drużyną, kiedy ma następny mecz i z kim, na jakiej pozycji gra, jakiej drużynie kibicuje. Dopytywanie się to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie musisz szybko obmyślać nowego tematu, sprawiasz wrażenie osoby zainteresowanej jego pasją, a on może się wykazać, mówiąc o niej.

W rozmowie z facetem postaw tezę

W ten sposób możesz go też subtelnie skomplementować. Tylko trzeba wiedzieć, jak do tego podejść, by wypadło to dobrze. Np. widząc, że jest dobrze umięśniony, możesz zapytać, jaki sport uprawia. Nie jest to wprost komplementowanie mięśni, ale stwierdzenie faktu, że wygląda na wysportowanego.  Mężczyźni lubią takie tezy, nawet jak z jakąś nie trafisz, to i tak otworzysz przestrzeń do rozmowy. Możesz się w ten sposób dowiedzieć wiele ciekawego nt. faceta, w tym poznać jego reakcję na stwierdzenia, z którymi się nie do końca zgadza. To tak naprawdę cenna wskazówka. Jeśli ktoś reaguje nieprzyjaźnie, to może lepiej go sobie odpuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *