Styl życia

Jak podświetlić podjazd lub ścieżkę? Wykorzystaj lampy ogrodowe słupki!

lampy ogrodowe słupki

Podczas kwietniowego lockdownu prace ogrodowe idą pełną parą. W tym roku zadbaj nie tylko o roślinność, ale również o oświetlenie. LEDowe lampy ogrodowe stojące typu słupki pozwolą Ci w efektowny i praktyczny sposób podświetlić podjazd lub ścieżkę (i nie tylko).

Zadbany ogród oznacza nie tylko bujną florę, równo przystrzyżony trawnik i odmalowany płot, ale również odpowiednie oświetlenie – takie, które sprzyja bezpiecznemu poruszaniu się po posesji, współgra stylowo z aranżacją terenu, podkreśla dekoracyjne elementy przestrzeni, jest energooszczędne, długowieczne i odporne na niekorzystne, często zmieniające się warunki pogodowe.

Jakie lampy ogrodowe sprawdzą się do podświetlenia podjazdu lub ścieżki?

Kupując lampy ogrodowe do podświetlenia podjazdu do domu lub ścieżek biegnących po posesji, kieruj się nie tylko designem, ale także (a raczej przede wszystkim) parametrami technicznymi. Sprawdzonym rozwiązaniem są lampy ogrodowe słupki. Posiadają one prostą, metalową, minimalistyczną konstrukcję i jeden punkt świetlny. Generowane przez słupek ogrodowy światło, w zależności od budowy danego modelu, może być skierowane punktowo ku dołowi lub rozproszone. Słupki dobrze wyglądają rozstawione w równych odległościach wzdłuż całego podjazdu lub ścieżki. Dzięki neutralnej, ponadczasowej stylistyce, sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych ogrodach, chociaż na rynku znaleźć można obecnie wiele stylizowanych, dekoracyjnych wzorów, dedykowanych konkretnym nurtom aranżacyjnym. Łatwo się je montuje. Niektóre modele (np. na szpikulcu) wystarczy „wbić” w grunt. W ogrodach najczęściej pojawiają się słupki z technologią LED (np. CREE LED), które mogą świecić z równą efektywnością nawet 50 000 h, są energooszczędne, długowieczne, przyjazne dla człowieka i środowiska.

Jakie lampy ogrodowe sprawdzą się do podświetlenia podjazdu lub ścieżki

Jaką klasę szczelności muszą mieć lampy ogrodowe słupki?

Oświetlenie do ogrodu musi posiadać specjalistyczne zabezpieczenia, chroniące przed pyłkami, deszczem, wiatrem, mrozem czy śniegiem. O odporności lampy ogrodowej na działanie czynników zewnętrznych informuje wskaźnik IP. Minimalna klasa ochronności dla lamp do ogrodu to IP44, jednak takie oświetlenie może pracować tylko pod zadaszeniem, np. na tarasie, ganku, w altance lub pod wiatą grillową. Jeśli Twoje lampy ogrodowe mają być odporne na deszcz i pył (a słupki do podświetlania podjazdów i ścieżek bez wątpienia muszą gwarantować taką ochronę), wybierz oświetlenie o szczelności co najmniej IP65.

Podsumowanie

Optymalne oświetlenie ścieżek i podjazdu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i komfortu korzystania z ogrodu. W dobie pandemii COVID-19 i związanych z nią ograniczeń w mobilności, ogród z pewnością będzie często odwiedzanym miejscem w sezonie wiosenno-letnim. Dlatego tym bardziej warto zadbać o funkcjonalne zaaranżowanie, w tym doświetlenie, poszczególnych stref. Nowoczesne lampy ogrodowe słupki o klasie szczelności IP65, w różnych wzorach i rozmiarach, znajdziesz w sklepie internetowym z oświetleniem zFabryki.pl.

Komentarze (8)

halszka

1 rok temu

Ja mam fajne lampy ogrodowe i polecam tego typu rozwiązania każdemu, kto chce oświetlić podjazd.

daga

1 rok temu

Ogród czy podjazd też warto odpowiednio oświetlić, aby móc korzystać z nich wieczorem.

julita

1 rok temu

Dobrze dobrane lampy ogrodowe potrafią oświetlić wszystko to, czego potrzebujemy.

tonia

1 rok temu

Bardzo praktyczne porady dotyczące lamp ogrodowych.

holy

1 rok temu

Zaintrygowały mnie te lampy, akurat czegoś takiego szukamy.

mirka

1 rok temu

Dobre oświetlenie podjazdu jest dla mnie bardzo ważne.

jadwinia

1 rok temu

Marzą mi się piękne lampy ogrodowe:)

elena

1 rok temu

Mnie się z pewnością przydadzą lampy ogrodowe. Ostatnio nawet mówiłam do męża, że mamy zbyt ciemno na podjeździe.

Zostaw komentarz