Uroda

Jak pielęgnować twarz

jak pielęgnować twarz

Pielęgnacja twarzy powinna być naszym codziennym nawykiem, gdyż ma ona bardzo duży wpływ na stan naszej skóry. Niektóre osoby ograniczają pielęgnację twarzy do przemycia jej wieczorem oraz wklepania kremu. Jest to bardzo duży błąd, gdyż pielęgnacja powinna opierać się na kilku krokach – https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Pierwszym etapem w pielęgnacji naszej twarzy powinien być jej dokładny demakijaż oraz oczyszczenie. Do demakijażu możemy wybrać żel, olejek lub mleczko, ważne jest, aby dany produkt dokładnie zmywał makijaż, gdyż niedokładnie zmyty makeup może mieć katastrofalne skutki dla naszej cery. Następnie należy zastosować tonik do twarzy lub hydrolat, pozwoli on na jeszcze dokładniejsze oczyszczenie skóry, zmyje makijaż, z którym nie poradził sobie żel do mycia twarzy. Dodatkowo zapobiegnie przesuszaniu się skóry oraz pozwoli jej przywrócić prawidłowe pH. Kolejnym krokiem w pielęgnacji naszej twarzy jest odpowiednie nawilżenie, w tym celu należy dobrać krem, który będzie dobrany do rodzaju naszej skóry. Jeśli masz tendencję do świecenia się wybierz krem matujący, jeśli dokuczają ci naczynka wybierz krem redukujący zaczerwienienia. Kolejnym ważnym krokiem jest złuszczanie naskórka, tego zabiegu nie trzeba jednak wykonywać każdego dnia, peeling należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu, jeśli masz wrażliwą skórę twarzy zdecyduj się na peeling enzymatyczny, gdyż jest on delikatniejszy.

Pamiętajmy również, że pielęgnacja twarzy to nie tylko dbanie o nią z zewnątrz. Odpowiednio nawodniona skóra wygląda o wiele piękniej i młodziej niż skóra odwodniona, dlatego też nie powinnyśmy zapominać o piciu odpowiedniej ilości wody oraz jedzeniu potraw bogatych w kwasy Omega3.

Tekst partnera

Komentarze (11)

EWA

3 lata temu

tak to wlasnie jest z pielegnacje,ze trzeba dzialac i zewnatrz i do wewnatrz

ilona

3 lata temu

Staram się pić olej z wiesiołka dla dobra skóry:)

enamorada

3 lata temu

W pielęgnacji, jak we wszystkim, najważniejsza jest regularność:)

ines288

3 lata temu

Solidne oczyszczanie i to każdego dnia to podstawa pielęgnacji twarzy.

adia

3 lata temu

Przede wszystkim twarz trzeba pielęgnować regularnie:) To absolutna podstawa.

Mindi

3 lata temu

Do cotygodniowego peelingu i codziennej pielęgnacji kremami dodatkowo raz na miesiąc robię sobie różne maseczki na twarz i dekolt. Gdy mimo tego mam skórę bardziej odwodnioną to przez jakiś czas stosuję pod krem serum z kolagenem. Pewnie każda cera ma inne wymagania ale systematyczność jest ważna.

    ewalub

    3 lata temu

    Zgadzam się, że nieważne jaka jest nasza skóra, ważna jest systematyczność w jej pielęgnacji. A ja akurat zapominam o pielęgnacji dekoltu. Musze to zmienić i wyrobić w sobie taki nawyk.

monia

3 lata temu

Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa:)

dina

3 lata temu

Ja najbardziej przykładam się do oczyszczania, bo mam tłustą cerę i tendencję do zaskórników.

ewalub

3 lata temu

Sporo czasu i uwagi poświęcam na staranną pielęgnację twarzy. Duży nacisk kładę na oczyszczanie. Stosuję też różne kremy, np. na czoło rozjaśniający przebarwienia, gdyż moje czoło tego potrzebuje, a na resztę twarzy kremy bardziej nawilżające.

nina

3 lata temu

Ja staram się regularnie oczyszczać twarz peelingiem z korundem, a potem nakładać nawilżającą maseczkę:)

Zostaw komentarz