Artykuły Moda

Jak optycznie zmniejszyć duży biust?

Jak optycznie zmniejszyć duży biust

Zdjęcie autorstwa Christina Morillo z Pexels

Choć duży biust uchodzi za jeden z kobiecych atrybutów i przez wiele pań jest czymś niezwykle pożądanym, to czasem może też przysparzać problemów. Kobiety, które posiadają większe piersi, często są traktowane jako łatwe i chętne na erotyczne przygody. Ich nadmierna seksualizacja bywa dla nich ogromnym problemem. Jak optycznie zmniejszyć duży biust?

Unikanie poziomych pasków

Bluzki w poziome paski są wskazane dla kobiet z małym biustem, które pragną go optycznie powiększyć. Gdy nie chcesz, aby twoje piersi odgrywały główną rolę i każdy zwracał na nie uwagę, staraj się unikać tego printu.

Jak optycznie zmniejszyć duży biust? Unikaj golfów!

Także golfy przez swoją zabudowaną formę sprawiają, że biust sprawia wrażenie bardziej masywnego.  Jeśli nie chcesz nadmiernie podkreślać swoich piersi, ponieważ często słyszysz nieprzyjemne komentarze ze strony mężczyzn, to unikaj tego typu gór. Wiele kobiet obdarzonych większym biustem chętnie po nie sięga, ponieważ uważa, że są one najmniej wulgarne, ponieważ nie eksponują nadmiernie dekoltu. Tymczasem właśnie golfy najmocniej podkreślają piersi, choć uchodzą za bezpieczne.

Dekolt typu carmen sprawia, że duży biust sprawia wrażenie obwisłego

Bluzki z dekoltem carmen, czyli takie, które opuszczamy na ramiona i w ten sposób podkreślamy swoją szyję i obojczyki, mają dwie zasadnicze wady. Do tego typu ubrań musimy odpiąć ramiączka ze stanika, co przy większym biuście nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ potrzebuje on solidnej konstrukcji, która go podtrzyma. Ponadto linia bluzki zaczyna się stosunkowo nisko, przez co piersi sprawiają wrażenie obwisłych i nie prezentują się zbyt estetycznie.

Bluzki z dekoltem typu serek nadają lekkości sylwetce

Jeśli chcesz nadać lekkości sylwetce i sprawić, aby piersi nie wysuwały się na pierwszy plan, sięgnij po bluzkę z dekoltem typu serek. Wiele kobiet go unika, ponieważ postrzega jako wyzywający i nadmiernie odsłaniający biust. Tymczasem nie musi on sięgać pępka. Dekolt typu serek różni się bowiem głębokością. Z pewnością znajdziesz taki, który nadaja sylwetce lekkości, ale nie odkrywa zbyt wiele.

Luźniejsze koszule na guziki

Właścicielki dużego biustu często skarżą się na to, że koszule na wysokości biustu są zbyt ciasne, przez co guziki się rozchodzą. W związku z tym radzimy wybierać luźniejsze koszule, nawet o rozmiar większe i łączyć je z dopasowanym dołem, dzięki czemu sylwetka nie będzie wyglądała masywnie. Ważne, aby koszule miały odpinane guziki. W przypadku pań o większym biuście nie jest wskazane ich zapinanie pod samą szyję, lepiej rozpiąć kilka guzików i odsłonić niewielki fragment dekoltu, aby nadać sylwetce lekkości.

Dekolt karo idealny dla kobiet z większym biustem

W przypadku większych piersi świetnie sprawdza się także dekolt karo. On również nie musi być zbyt głęboki i odsłaniać więcej, niż chcemy. Pamiętajmy o tym, aby mierzyć bluzki w sklepach stacjonarnych i wybierać te, które są na nas najlepiej skrojone.

Jakie ubrania dla kobiet z większym biustem? Ciemna bluzka optycznie pomniejszy biust

Jeśli chcesz optycznie pomniejszyć biust, sięgnij po ciemną górę. Czarna koszulka sprawia, że piersi wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Unikaj jasnych kolorów, ponieważ te optycznie powiększą biust, a tego wolałabyś uniknąć.

Marynarka oversize nie eksponuje tak mocno piersi

Unikaj obcisłych marynarek i nie zapinaj ich na guziki. Jeśli założysz zbyt dopasowany żakiet i go zapniesz, to osoba postronna może odnieść wrażenie, że twoje piersi za chwilę eksplodują. W ten sposób bardzo mocno przykuwamy do nich uwagę. Na dodatek często znajdzie się jakiś „odważny”, który rzuci wulgarny komentarz pod naszym adresem. Oczywiście takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, to problem komentującego, a nie twój, ale często od takich słów robi się nam po prostu przykro. W takiej sytuacji lepiej nosić marynarki oversize i ich nie zapinać, dzięki czemu ładnie opływają sylwetkę.

Pionowe cienkie paski nadają sylwetce lekkości

Jeśli chcesz, aby twoja sylwetka obdarzona większym biustem wyglądała lżej, sięgnij po ubrania w pionowe, cienkie paski. Jeśli print będzie zbyt szeroki, to zanadto podkreśli piersi.

Dłuższe wisiorki idealne dla kobiet z większym biustem

Dłuższe wisiorki tworzą linię pionową, która wysmukla sylwetkę i optycznie ją wyszczupla, dotyczy to również biustu. W związku z tym nie bój się nosić biżuterii. Wiele kobiet unika dłuższych wisiorków, aby nadmiernie nie eksponować dużego biustu, którego nie chce wystawiać na widok publiczny. Tymczasem taki dodatek często odwraca uwagę od naszych piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *