Artykuły Moda

Jak nosić oversize?

Jak nosić oversize

Tamara Bellis z Unsplash

Ubrania oversize pozostają z nami już kolejny sezon. Kobiety na całym świecie pokochały je za wygodę, jaką zapewniają. Nie przylegają do ciała i nie krępują ruchów. Ponadto nosząc ubrania oversize, możemy zapomnieć o wielu kompleksach np. związanych z lekko odstającym brzuchem. W sklepach jest ich całkiem sporo. Na jakie warto zwrócić uwagę? Jak nosić oversize?

Spis treści:

  1. Jak nosić oversize? Zwróć uwagę na stopień przeskalowania
  2. Czy wszystkim pasują ubrania oversize?
  3. Jak oversize wyrównuje proporcje sylwetki?
  4. Jak nosić przeskalowane marynarki?

Jak nosić oversize? Zwróć uwagę na stopień przeskalowania

Ubrania oversize różnią się stopniem przeskalowania. Niektóre są nieco większe i takie też najlepiej wyglądają na kobiecej sylwetce. Noszenie tych, które całkowicie zniekształcają sylwetkę i ją pogrubiają, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dobrze też, aby ubranie oversize w jednym miejscu ładnie się układało. Np. przeskalowana sukienka wygląda lepiej, gdy jest dobrze dopasowana w ramionach, a poza tym nigdzie nie przylega. Dzięki temu outfit nie wygląda niechlujnie, lecz stylowo i z klasą.

Czy wszystkim pasują ubrania oversize?

Mogłoby się wydawać, że moda na oversize ma charakter egalitarny. Przeskalowane ubrania powinny bowiem pasować każdemu, gdyż nie krępują ruchów. Wszystko jednak zależy od naszej sylwetki. Większa klepsydra, która ma większe biodra i biust może wyglądać niekorzystnie w przeskalowanych ubraniach, gdyż te nadają jej masywności również na wysokości talii, która stanowi jej najszczuplejsze miejsce. W takiej sytuacji może spróbować spiąć luźniejszy płaszcz czy żakiet za pomocą paska. W tej sposób podkreśli wcięcie w talii, a jednocześnie góra i dół ubrania pozostanie przeskalowana. Także szczupłe kobiety, które mają proporcjonalną sylwetkę, mogą czuć się przytłoczone ubraniami oversize. W ich przypadku należy postawić na niewielki poziom przeskalowania.

Jak oversize wyrównuje proporcje sylwetki?

Ubrania o kroju oversize mogą być naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Nie każda z nas ma sylwetkę klepsydry. Często pojawia się jakaś drobna dysproporcja. Np. ramiona są węższe od bioder i na odwrót. Gruszka może wyrównać proporcje sylwetki, zakładając marynarkę oversize lub przeskalowaną bluzę. Z kolei stożek, który ma węższe biodra od ramion, doskonale wygląda w szerszych spodniach i spódnicach. Dobrze, gdy te pasują w pasie, a później się rozszerzają, zachowując formę. Spodnie, które mają nadmiar materiału na wysokości bioder, delikatnie je zaokrąglają i wyrównują proporcje sylwetki.

Jak nosić przeskalowane marynarki?

Marynarki oversize są modne od kilku sezonów. Jeśli decydujesz się na takową, zwróć uwagę na to, aby miała prosty krój. Gdy jest taliowana, a przy tym za szeroka również w pasie, wygląda to dość dziwnie i niekorzystnie. Poza tym poszerzając jedną część sylwetki, w tym wypadku górę, trzeba to jakoś zrównoważyć dołem. Do marynarki oversize najlepiej pasują ciężkie buty. W zestawieniu z przylegającymi i lekkimi możemy uzyskać efekt domu postawionego na zapałkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *