Artykuły Moda

Jak nosić kolor musztardowy?

Jak nosić kolor musztardowy

Kolor musztardowy jest szalenie modny tej jesieni i zimy. Znajdziemy go w wielu popularnych sieciówkach. Pojawia się na swetrach, sukienkach, koszulach oraz w spodniach w kant. Jak nosić kolor musztardowy?

Kolor musztardowy jest ciepły

Kolor musztardowy to ciepła żółć, która zawiera trochę pomarańczowych tonów. Jest to kolor, który ożywia twarz, należy do dość zdecydowanych i rzucających się w oczy. Lepiej komponuje się z cieplejszymi typami urody – oliwkową, złotą, brązową i jasnożółtą karnacją.  Świetnie współgra z rudymi i brązowymi włosami.  Mogą go nosić także brunetki o ciemniejszej karnacji.  Zima nie będzie w nim wyglądała bardzo źle, ale też daleko będzie od zjawiskowego efektu.

Z jakimi kolorami współgra musztardowy?

Kolor musztardowy  jest dość specyficzny, ale wbrew pozorom współgra z wieloma barwami. Jest niezwykle spójny z czernią, granatem, szarością, brązem, butelkową zielenią i rudościami. Możemy też zestawić go na zasadzie kontrastu z modnym w tym sezonie turkusem lub fioletem. Obydwa połączenia wydają się dość egzotyczne, ale wbrew pozorom wygląda to całkiem dobrze. Możesz sama się o tym przekonać, zakładając w sklepie musztardową sukienkę i turkusowy szalik.

Elegancki look  z wykorzystaniem musztardy

Aby kolor musztardowy wyglądał elegancko i biznesowo, zestawiaj go z czarnymi lub  brązowymi dodatkami. Jeśli masz musztardową sukienkę, połącz ją z czarnymi rajstopami, czarnymi botkami, czarną torebką i czarnym płaszczem. Uzyskasz look stanowiący kwintesencję elegancji.

Ciepłą musztardę przełam chłodnym turkusem

Jeśli natomiast zależy ci na przełamywaniu schematów, możesz zakupić do musztardowego płaszcza turkusowy szal oraz rękawiczki w morskim odcieniu. To pozornie dwa różne kolory z przeciwległych palet kolorystycznych. Turkus jest chłodny, musztarda ciepła, ale jeśli jesteś zimą, dobrze jest ją nieco wychłodzić.  Teraz, gdy nosimy rajstopy, jest to szalenie proste. Warto np. kupić musztardową spódnicę i zestawić ją z turkusowym swetrem oraz czarnymi rajstopami. Twarz okalać będzie sweter w chłodnym kolorze, który będzie współgrał z twoją karnacją. Odcienia skóry nie będzie natomiast widać w przypadku nóg obleczonych grubymi, kryjącymi rajstopami.

Jaki makijaż pasuje do musztardowych ubrań?

Tutaj najlepiej pójść w kierunku klasyki. Oczy pomaluj odcieniami beżu oraz brązu, a na usta nałóż szminkę w przybrudzonym, różowym odcieniu. W ten sposób uzyskasz makijaż spójny z musztardową tonacją. Możesz też ocieplić twarz za pomocą bronzera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *