Artykuły Moda

Jak nosić khaki?

Jak nosić khaki

Yan Krukov z Pexels

Khaki to bardzo wdzięczny kolor, który jest zaliczany do neutralnych odcieni, na których można budować garderobę kapsułową. Pasuje większości Polek, lecz nie wszystkim. Pod określeniem khaki kryje się zgniła zieleń, która sprawia wrażenie zmieszanej z odrobiną brązowej ziemi. Z tego powodu jest to barwa niezwykle stonowana, pasująca nawet do biznesowych stylizacji. W naszym artykule podpowiadamy, jak nosić khaki.

Spis treści:

  1. Komu pasuje khaki?
  2. Zgniła zieleń w wojsku – z czego wynika jej popularność?
  3. Jak nosić khaki?
  4. Biel zestawiona z khaki
  5. Zgniła zieleń w zestawieniach kontrastowych
  6. Jaka biżuteria do khaki?

Komu pasuje khaki?

Kolor khaki jest niezwykle wdzięczny. Można go łączyć z wieloma odcieniami, uzyskując satysfakcjonujący efekt. Zgniła zieleń uchodzi za zgaszoną i neutralną. Pasuje większości Polek, ponieważ panie w naszym kraju mają zazwyczaj urodę harmonijną. Najczęściej spotyka się jesień i lato. Kontrastowe typy urody też mogą nosić khaki, ale w dolnej części garderoby lub w formie dodatków, które nie sąsiadują bezpośrednio z twarzą. W ich przypadku zgniła zieleń może działać wymywająco.

Zgniła zieleń w wojsku – z czego wynika jej popularność?

Zgniła zieleń to kolor neutralny, który dobrze stapia się z otoczeniem. Kojarzy się z jesienią i butwiejącymi liśćmi. Z tego powodu khaki swego czasu nosili żołnierze. Ten kolor zapewniał im doskonały kamuflaż w lesie czy na polu bitwy. Sprawiał, że wojskowi nie rzucali się w oczy i byli trudni do wykrycia.

Jak nosić khaki?

Jeśli należysz do harmonijnych typów urody, możesz łączyć ten odcień na wiele sposobów. Koszula khaki doskonale pasuje do czarnych czy brązowych spodni, ponieważ tworzy z nimi niezwykle naturalne zestawienie. Zgniła zieleń lubi kolory Ziemi, w tym różnego rodzaju beże.

Biel zestawiona z khaki

To połączenie zdecydowanie nas ożywia i odmładza. Ponadto uchodzi za kwintesencję klasyki i dobrze pojętej elegancji. Gdy masz przed sobą ważne spotkanie biznesowe, postaw na białą koszulę, która optycznie wypełni twoje zmarszczki mimiczne, oraz spodnie lub spódnice w odcieniu zgniłej zieleni. W ten sposób uzyskasz bardzo stonowany outfit, który kojarzy się z profesjonalizmem i podkreśla twoje kompetencje.

Zgniła zieleń w zestawieniach kontrastowych

Nasze stylizacje nie zawsze muszą być spokojne i stonowane, choć takie najlepiej sprawdzają się w korporacjach i zawodach zaufania publicznego. Czasem możemy zaszaleć z kolorami, łącząc ze sobą barwy, które na pierwszy rzut oka zdają się do siebie nie pasować. Czy wiesz, że khaki doskonale prezentuje się z fuksją, kobaltem, kanarkową żółcią czy nasyconym oranżem? Trzeba tylko wiedzieć, jakim typem urody jesteśmy, aby takie zestawienia podkreślały nasze naturalne piękno. Typy kontrastowe, czyli wiosna i zima, powinny stawiać nasycone kolory, vide fuksja i oranż, tuż przy twarzy, natomiast w khaki wybierać dolne elementy garderoby. Harmonijne typy urody, do których zaliczamy lato i jesień, zgniłą zieleń mogą mieć tuż przy twarzy. Natomiast intensywne kolory w nurcie dopamine dressing powinny wybierać w formie spodni, spódnic, szortów czy dodatków takich jak torebka czy buty.

Jaka biżuteria do khaki?

Co ciekawe, khaki to kolor, który dość dobrze łączy się zarówno ze złotą, jak i srebrną biżuterią. Panie reprezentujące typ urody lato mogą zestawiać zgniłą zieleń ze srebrnymi dodatkami, które są lepsze dla ich chłodnej tonacji. Natomiast kobiety o typie urody jesień lepiej prezentują się w złocie, w tym typowo żółtym, które uchodzi za ciepłe. Pasuje im również różowe złoto, które wpada w rubinowe tony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *