Artykuły Moda

Jak nosić czapkę, by wyglądać dobrze?

Jak nosić czapkę, by wyglądać dobrze

Czapka to element garderoby znienawidzony przez wiele osób. Szczególnie my, kobiety, nie lubimy go nosić, ponieważ psuje misternie ułożoną fryzurę, elektryzuje włosy i na dodatek przyspiesza ich przetłuszczanie. Jak nosić czapkę, by wyglądać dobrze?

Jak zapobiec elektryzowaniu włosów?

Zacznijmy od podstaw. Dużym problemem wielu z nas jest elektryzowanie włosów po zdjęciu czapki. Jak można temu zapobiec? Okazuje się, że bardzo prosto. Wystarczy, że czapkę po zakupie wypierzemy z dodatkiem płynu do płukania tkanin, który wykazuje właściwości antystatyczne. Ponadto warto nałożyć na włosy dobrą odżywkę na bazie silikonów, która zapobiegnie puszeniu się włosów.

Jak zapobiec przetłuszczaniu włosów?

Aby włosy nie były oklapnięte i tym samym szybciej się nie przetłuszczały, wybieraj czapki, które mają więcej luzu, nie przylegają ściśle do skóry głowy. Wszystko, co nieco sterczy na czubku głowy, nie powoduje tak spektakularnego oklapu. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup kaszkietu, który jest wykonany z twardszego materiału, dzięki czemu nakładamy go na głowę, ale nie narusza on tak bardzo naszej fryzury i nie powoduje oklapu włosów.

Dobierz kolor czapki do swojej karnacji

Pamiętaj, aby dobrać kolor czapki do swojej karnacji. Jeśli jesteś  typową zimą, postaw na czerwień, fuksję, błękit, butelkową zieleń, fiolet, biel lub czerń. Gdy natomiast jesteś ciepłym typem urody, lepiej będziesz wyglądać w musztardzie, brązie, pomarańczy czy beżach.

Rozświetl twarz czapką z perełkami

Aby ożywić zmęczoną twarz i poszarzałą cerę, warto wybrać czapkę z perełkami. Te drobiazgi cudownie rozświetlają lico. Ponadto wyglądają bardzo gustownie i elegancko. Sprawdzą się nawet przy stylizacjach na bardziej uroczyste wyjścia.

Pamiętaj, aby dobierać czapkę idealną do kształtu swojej twarzy. Zmierz kilka na spokojnie i oceń, w której wyglądasz najlepiej. Jeśli nie masz idealnie symetrycznej twarzy, wybieraj czapki, w których coś się dzieje, co tym samym odwraca uwagę od twojej buzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *